Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Jiné sporty

Roman Šebrle o golfu

Roman Šebrle

Sportovní legenda a moderátor Roman Šebrle se v životě nudit neumí. Přestože se nyní stal součástí CNN Prima News, což je pro něj jistě velká profesní výzva, své závislosti na sportu se nevzdává věnuje se mu denně.

Roman Šebrle a golfový vozik Profesionál jsem jen v úvozovkách

„Snažím se najít alespoň hodinu každý den,“ říká atlet, který se teď převážně věnuje golfu, přestože to rozhodně nebyl sport, který by jej hned oslovil. „Přiznám se, že golf mě vůbec nelákal. Díval jsem se na něj skrz prsty, říkal jsem si, že to není sport, ale je to záležitost pro snoby. Přišel jsem k němu díky kamarádovi, který mě v Jižní Africe přemluvil, abych si to šel alespoň zkusit. Ke hraní tam nic nepotřebujete, takže jsem tomu dal šanci,“ vypráví Šebrle. Tehdy ani on sám nečekal, že z pár odpalů na dovolené se stane kariéra profesionálního hráče.

golfovy club Beroun Šebrle„Když jsem skončil s profesionální atletikou, dva, tři roky jsem se hodně intenzivně věnoval golfu. V Golf Clubu Beroun jsem trénoval pořád a dostal se na profesionální úroveň. To hřiště už znám velmi dobře, ale pořád mě baví,“ vysvětluje. „Já říkám, že jsem profesionál v úvozovkách, baví mě hrát s profíky, ale na turnajích se nijak neumisťuji, na tolik tréninku teď nemám, bohužel, čas,“ rozpovídal se sportovec.

Šebrle golf nebere čistě jako sportovní záležitost, a pokud si jde zahrát partičku s kamarády, soutěživost jde stranou. „Samozřejmě mám hrozně rád tu nervozitu před turnajem, kdy se ze sebe snažím dostat to nejlepší. Když jdeme ale s klukama hrát jen tak o pivo nebo o kafe, tak mi zas tolik o výsledek nejde. Ve sportu jde tedy vždycky o výsledek, ale tam mi vadí trochu míň, když nehraju tak dobře,“ směje se.

Barbora Bílková
barbora.bilkova@agenturanej.cz

Podobné příspěvky

Mostecký polygon patřil šampionátu Miniracing a značce JAWA

Afri

V Praze o tomto víkendu probíhá šestý ročník výstavy Lodě na vodě

Afri

Nováčkům Paddock ligy amerického fotbalu pomáhá legenda

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady