Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Vodní sport

Rekord pro Čechy z Prahy do Hamburku na skifech

 

A je tu nový rekord pro Čechy. Luboš Rafaj, zástupce agentury Dobrý den, spravující Českou knihu rekordů v úterý potvrdil, že je to tak. Účastníci nejextrémnějšího veslařského závodu extrémní závod Praha – Hamburk o délce 850 km odstartoval 30. září od Karlova mostu. Do cílového Hamburku dorazili veslaři ve čtvrtek v podvečer. Několik dní pak trval proces zápisu do knihy rekordů.

Rekord pro Čechy z Prahy do Hamburku na skifech

Čeští rekordmani Aleš Nejedlo, zakladatel regaty a Dušan Macháček, předseda Českého veslařského svazu, absolvovali všech 12 etap závodu Prague Hamburg Rowing Race a vyveslovali si rekord!

Dá se říct, že jsem překonal sám sebe.  „Závod mi posunul hranice. Změny počasí a několikahodinové veslování nám dávalo zavyučenou. Skoro permanentně nás , bolely ruce, záda i zadky. To nejhorší ale asi přišlo těsně před cílem, kdy jsme museli odveslovat
10 kilometrů proti mořskému přílivu a v extrémních vlnách hamburského přístavu,“
říká nový český rekordman Aleš Nejedlo.

Zda se veslaři zapíší také do Guinnessovy knihy rekordů se dozvíme za několik málo týdnů, avšak naděje jsou veliké! Absolvovat tak dlouhou trasu na single skifech se totiž nikdy předtím nikomu nepovedlo.

Závodu se účastnila také legenda českého veslařského sportu a nositel Ceny Thomase Kellera za celoživotní přínos veslování – Václav Chalupa, který však pro zdravotní komplikace po pěti dnech odstoupil.

„Bohužel, zdravotní komplikace mi neumožnily závod dokončit. Kluci tak na sedmou etapu nastoupili už beze mě. Je to obrovská výzva a moc jim ten Guinnessův rekord přeju. Závod rád podpořím i v budoucnu. Chtěl jsem touto cestou představit veslování jako sport rekreační a to se, myslím, povedlo,“ říká olympionik Václav Chalupa.

Letošní – nultý ročník Prague Hamburg Rowing Race pojali organizátoři jako promo akci na následující rok. Sestával z celkem 12 etap a veslaři si mohli vybrat, kterou z nich absolvují. Připojit se měl možnost každý – amatérští i profesionální sportovci na různých typech lodí (skif, dvojskif atd.). Jediná osmiveslice byla nakonec zastoupena posádkou VK Ústí nad Labem.

Unikátní projekt podporují města Praha a Hamburk i všechna etapová města na trase. Hlavním partnerem závodu je společnost CPI, poděkování náleží také Magistrátu hlavního města Prahy, který na akci poskytl grant a v neposlední řadě také MČ Praha 1, pod jejíž záštitou se konalo týdenní soustředění na Střeleckém ostrově, které závodu předcházelo.

Podobné příspěvky

O víkendu 23.–24. 5. na českých vodách pokračovaly všechny lodní třídy v intenzivním závodění

Afri

Olympijské hry byly odloženy na rok 2021

Afri

Nábor dětí na jachting.

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady