Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Zprávy z Prahy

Prezident v síni slávy

Prezident ČR Miloš Zeman (na snímku) si prohlédl Síň slávy českého hokeje. Při návštěvě dostal šálu a dres reprezentace a zapsal se do pamětní knihy. Poté si s přítomnými připil pivem na úspěch českého mužstva na MS a zapsal se do pamětní knihy.

Zemana provázeli prezident ČSLH Tomáš Král a legendární hokejový brankář Dominik Hašek. Od něj dostal reprezentační dres s podpisy členů týmu ČR. Při pohledu na velikost dresu prezident slíbil, že pokud mu nebude, tak zhubne. (jet)

Američané na kolenou

Jeden z možných soupeřů týmu České republiky v pražském souboji o postup do semifinále na MS v ledním hokeji tým Spojených států poprvé klopýtl, když překvapivě podlehl Bělorusku 2:5, který soupeře zdolal na MS poprvé v historii a zarmoutil Slovensko, pro které je to další velká komplikace v boji o čtvrtfinále.

USA po překvapivém vítězství nad Ruskem pokračovaly v úvodu zápasu v sebevědomém herním projevu, ale výrazný desetiminutový nápor v gól nepřetavily. Jejich šance zmařil kanadský rodák v běloruské brance Lalande. »Až do druhé třetiny jsme se nemohli dostat do hry. Do té doby nás podržel gólman, který v pravý čas vytáhl výborné zákroky,« konstatoval americký trenér Běloruska Dave Lewis. Spojené státy se chytily do vlastní pasti chyb v obraně. Soupeř je zničil z rychlých brejků. »V druhé třetině udělali chyby v obraně a my jsme je dokázali využít, ale nebylo to tím, že protivník by byl slabý v obraně, my jsme byli silnější v útoku,« sdělil běloruský útočník Sergej Kosticyn.

Ve 3. třetině bylo jasné, že Američané na obrat nemají, když Kaljužnyj ze sólového úniku svým druhým gólem stvrdil historický úspěch. »Úvod byl z naší strany dobrý, ale neproměnili jsme šance. Pak jsme je nechali moc hrát a udělali jsme chyby a oni toho dokázali to využít,« uzavřel útočník mužstva USA Jack Eichel. (jet)

Němec zářící hvězdou Čechů

Hokejový obránce Ondřej Němec (na snímku) podruhé v sezoně dokázal v jednom utkání dát dva góly a i díky němu Česko na MS splnilo roli favorita a porazilo houževnatou Francii 5:1. Němec byl jednou z ústředních postav zápasu. Vedle dvou branek si připsal i asistenci.

»Jsem rád, že jsme vyhráli. To je důležité. Dva góly jsou bonus,« řekl Ondřej Němec. »Já jich moc nedávám a hitů mám ještě méně. Mám jeden hvězdný moment za sezonu, tak jsem si ho vybral teď,« sdělil jednatřicetiletý bek, kterého potěšil vydařený bodyček na francouzského útočníka v 1. třetině. Ve 2. dějství mu ale do smíchu nebylo. Po souboji se Sachou Treillem u mantinelu zůstal dlouho ležet na ledě a na nohy mu musel pomáhat lékař. »Soupeř mě zahodil a já si trošku nabil o mantinel,« dodal.

Přes jednoznačnou výhru nad Francií nebyl mistr světa z roku 2010 z výkonu týmu úplně spokojený. »Dobré to bylo do útoku, ale měli jsme chybičky vzadu, kdyby to byl lepší soupeř, tak by je dokázal potrestat,« podotkl Němec po čtvrtém utkání na MS, v němž si

reprezentace ČR připsala druhou výhru. Rozhodujícím momentem podle rodáka z Třebíče byl gól na 3:1, o který se postaral Jaromír Jágr. Němec ocenil i výkon gólmana Ondřeje Pavelce, který několikrát tým podržel.

Také kouč Vladimír Růžička nebyl s hrou svého mužstva navzdory vítězství spokojený. »Dobrý je jen výsledek. Soupeři brání, je to otázka toho, jestli dáte ze začátku góly a zklidní se to, když je nedáte, tak je tam nervozita,« uzavřel. (jet)

Řehula na reprezentanty občas štěká

V roce 2000 získal český triatlonista Jan Řehula (na snímku vpravo) na letních olympijských hrách v Sydney bronzovou medaili. Na další úspěch v závodě pod pěti kruhy český triatlon pořád čeká. Řehula jako šéftrenér reprezentace věří, že jeho svěřenci mají potenciál na to, aby v budoucnu opět cenný kov vybojovali.

»Ta práce je ohromná výzva a já jí dávám maximum své energie a hodně jí obětuju. Svět šel rychle dopředu a český triatlon trochu ztrácí. Nastavili jsme ale systém výchovy mládeže. Masivním krokem ke zvednutí výkonnosti byl dlouhodobý tréninkový kemp v Benidormu, kde se vystřídaly všechny věkové kategorie,« uvedl Jan Řehula, který byl na soustředění ve Španělsku na své ovečky přísný. »Je třeba být pes a pořádně si štěknout, není to na škodu. Čeká nás teď soustředění v Livignu, pak se uvidí na mistrovství Evropy v Ženevě,« dodal.

Nejlepší sezonu zatím prožívá Vendula Frintová, která byla v závodě MS v Aucklandu čtvrtá, čímž vylepšila české maximum. Všichni věří, že brzo stane na stupních vítězů. »Nevím, kdy z toho bude bedna, ale dělám vše pro to, aby to bylo co nejdříve,« sdělila Frintová, jejímž cílem je být v elitní desítce.

Ředitel České triatlonové asociace Tomáš Petr představil seriály Českých pohárů. »Chceme mít špičkové závodníky a abychom byli schopní je připravovat a vychovávat, musíme zde mít kvalitní závody a kvalitní seriály závodů. Aquatlon už je za námi, ale opět se všichni mohou těšit na ČP v olympijském triatlonu, na ČP Xterra, tradiční FORD Czechman Tour ČP v dlouhém triatlonu a novinkou je ČP v duatlonu.«

Představen byl i unikátní závod TRIPrague. Poloviční ironman v centru Prahy, který bude v polovině srpna součástí mezinárodní sportovní akce Prague Triathlon Weekend. »Fantastický nápad, který povznese český triatlon a přiláká do metropole kvalitní startovní pole z celého světa. Navíc vzhledem k řadě doprovodných závodů si každý sportovní fanoušek najde to své,« podotkla reprezentantka Eva Potůčková, která nedávno vyhrála závod na Tchaj-wanu a chtěla by uspět i v Praze.

Tomáš JELÍNEK

Podobné příspěvky

Běhat pro dobrou věc můžete i Vy na KTRC 2017

Afri

Jaký lék před svou smrtí užíval Antonín Dvořák

Afri

Kachna a vepřové koleno mi dává sílu říká klavírní virtuóz Maksim Mrvica .

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady