Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůSportJiné sportyPražský přebor začal; FC Háje Jižní Město

Pražský přebor začal; FC Háje Jižní Město

Pražský přebor začal; FC Háje Jižní Město

Pražský zpravodaj jako partner FC Háje Jižní Město nemohl chybět u prvního zápasu. Bohužel domácí ve fotbalovém klání s nováčkem soutěze podlehli 0:2. Vyzpovídali jsme nového trenéra Hájů Jana Studenovského. Co nám o zápase s Újezdem nad Lesy a seznamování s klubem řekl;

Dvořák Vladimír a nový trenér Jan Studenovský

Dvořák Vladimír a nový trenér Jan Studenovský

Máme po první zápase, co byste nám k tomu řekl?

Musíme přiznat, že soupeř byl asi o trochu lepší. My neproměňujeme šance a v této soutěži se to prostě trestá. Když nedáme vyloženou šanci na prázdnou bránu, nemůžeme počítat s bodama.

Berete tento první zápas, pozitivně nebo negativně?

Beru to tak jak to beru, měli jsme doma vyhrát a nevyhráli. Budeme se snažit udělat body někde jinde.

Co se týče historie Hájů, jak jste se s ní seznamoval jako nový trenér?

Bylo to rychlé, 18. jsem převzal mužstvo, příprava byla hrozně krátká, napresovaný čas.

Seznamování mužstva bude nějaké kolo ještě trvat. Máme spoustu nových mladých kluků, kteří se musí zapracovat, takže to bude náročný.

Myslíte, že u mladých kluků je větší výhoda, že jsou rychlejší?

Určitě, já sám mám radši rychlostní typy, ale není to jen o rychlosti. V této soutěži to musí být i fotbalovost a ti mladí kluci rychlí jsou, ale mají problém s balónem, s tvrdostí soupeře. Nejsou ještě vyhraný, ale šanci tady dostávat budou, protože tady je to postavené na mladých, Háje jsou mládežnický klub. Starší nebudou kopat věčně. Mladý určitě šanci budou dostávat, otázka je, jak se jí chopí.

Přípravné zápasy, remíza v Nespekách, jedna prohra, výhra…

Mrzela mě porážka v Lysé, ale dobrý zápas byl, když jsme prohráli se Slávií 2:1, tam už je vidět, že jsou to fotbalisti. Začátek byl dobrý, 1:0 jsme vedli, ale fyzicky je to rozdíl. Slávisti jsou 5x do týdne na hřišti a je to na nich vidět. Ale i když jsme prohráli, tak bych řekl, že jsme nepodali špatný výkon.

Já si myslím, že v těch přípravných zápasech je to hodně o tom, že jsou dovolené a mužstvo není v ideální sestavě, takže se pořád zkouší a doplňuje. Je to dobré v rámci přípravy, ale moc velkou váhu tomu nedávám.

Střela na brankáře Tlustého ve 48 minutě za stavu 0 : 0, nebyla nijak razantní. Problémy přišli později.

Střela na brankáře Tlustého ve 48. minutě za stavu 0:0, nebyla nijak razantní. Problémy přišli později.

Příprava o poločase; ani malý fotbalista nezahálel s připravou

Příprava o poločase; ani malý fotbalista nezahálel s přípravou na svou budoucí kariéru…


Trenéra Petra Procházku nahradil Jan Studenovský. Šest hráčů mužstvo opustilo, sedm nových přišlo. Vedení klubu bylo před sezónou spokojeno: „Příprava proběhla podle představ. Zápasy splnily očekávání nového trenéra. Mužstvo se příchody omladilo. Cílem je tým stabilizovat a v tabulce se pohybovat v klidném středu.”

Kádr mužstva Brankáři: Tlustý, Provazník Obránci: Sojka, Dub, Vlasák, Nezbeda, Lojda, Čížkovský Záložníci: Šejnost, Brož, Dratva, Petr, Hančl, Hovorka, Balík Útočníci: Soucha, Jiroušek, Grešnjakov, Novák, Boháč

Změny v kádru Odešli: Hruška, Slabý, Pravenec, Martinák, Pánek Přišli: Dratva, Jiroušek, Čížkovský, Petr a z dorostu Novák, Šejnost, Nezbeda

Realizační tým: Studenovský Jan – trenér, Dvořák Vladimír – asistent trenéra, Lojda Petr – vedoucí mužstva.

Facebook komentáře

Sdílejte články