Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Jiné sporty Sport Zprávy z Prahy

V neděli 21.června se konal třetí dostihový den – Cervnovy handicap pro storm de nuit

V neděli 21. června pokračovala letošní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha. Poprvé v tomto roce se brány areálu otevřeli pro veřejnost, běželo se osm dostihů, v nichž se představilo 97 koní a 30 jezdců. První bod programu odstartoval ve 14.15 hodin.kun s jezdcem

V neděli 21. června se v Chuchle Areně Praha uskutečnil letošní třetí dostihový den, první s diváckou kulisou. V hlavním dostihu, jímž byl Červnový handicap, se po boji prosadila čtyřletá hnědka stáje Cardboard Storm de Nuit, kterou vedl loňský žokej-šampión Adam Florian.

Hlavním položkou scénáře byl 1800m Červnový handicap, kde se ve vyrovnaném poli třinácti kandidátů nacházela také trojice jedničkových vítězů Master of Gold, Red Persian a Iwnianka. Další tři dostihy byly vyhrazeny tříletým koním a v tomto roce poprvé se na pražské dráze představil i zástupci dvouletého ročníku.

Informace pro diváky, jak vlastně probíhá dostihový den ?

Třicet minut před startem prvního dostihu je dostihový den zahájen místním rozhlasem. Cca 20 minut před startem se koně představují divákům v paddocku, kam 10 minut před startem přicházejí také jezdci. S nimi v sedlech pak 5 minut před startem koně opouštějí paddock a tzv. zkušebním cvalem zamíří k místu startu. To může být pokaždé na jiném místě dráhy, záleží na délce dostihu. Cíl je vždy na stejném místě. V čase plánovaného startu vydají rozhodčí pokyn k odstartování. Po odběhnutí dostihu, odsedlání a převážení jezdců je vyhlášen oficiální výsledek a vítězové dekorováni v ceremoniálním paddocku. To bývá zhruba 10 až 15 minut po dostihu a ve velkém paddocku se mezitím již představují koně, kteří budou startovat v dalším bodu programu.

Dostihové závodiště v Praze-Velké Chuchli bylo založeno již v roce 1906 a je oblíbeným výletním místem pro obyvatele Prahy i její návštěvníky, pro jednotlivce, dvojice i celé rodiny. Dramatické souboje elegantních a ušlechtilých koní na travnaté dráze poskytují estetickou podívanou i neopakovatelné vzrušující zážitky. Vrcholem každé sezóny, která většinou trvá od dubna do konce října, či počátku listopadu, je České Derby, konané ve druhé polovině června. Druhým významným dostihovým dnem roku pak bývá Evropský pohár žokejů, pořádaný na konci září.

kunAreál čeká velká budoucnost. Závodiště ve Velké Chuchli vzniklo již v roce 1906. Po první světové válce hrálo významnou roli v obnovení českého chovu koní a dostihového sportu vůbec. Vrchol dostihové sezony, České derby, se zde pořádá již od roku 1921 a v příští sezóně tedy oslaví sté jubileum. Závodiště v novém tisíciletí zasáhly dvě povodně, po nichž se vždy podařilo areál obnovit. Staré dřevěné secesní tribuny byly v roce
1985 strženy a na jejich místě vznikla nová, železobetonová tribuna, která se veřejnosti poprvé otevřela na jaře 1991. V posledních dvou letech dostává areál díky novým majitelům novou podobu a postupně jsou zde prováděny všechny potřebné opravy a rekonstrukce. Od jara je v provozu nová hala a bylo vybudováno kolbiště pro parkury, na kterém v letošním roce proběhly již troje parkurové závody. Oproti minulým sezónám se zvyšuje i zájem veřejnosti a také díky zajímavým doprovodným programům roste jeho návštěvnost.

Naším cílem je vrátit Chuchli na mezinárodní úroveň a udělat z ní opravdu prvotřídní závodiště,“ odhaluje další plány Martin Pecka, ředitel Chuchle Areny Praha.

 

Doprava: 

Nejvhodnějším spojením z centra Prahy je použití metra, jehož trasa B Vás dopraví do stanice Smíchovské nádraží. Odtud jezdí do Velké Chuchle několik autobusových linek, a přímo před hlavní vchod (do zastávky Závodiště Chuchle) Vás dopraví linka číslo 244.

Linky č. 129, 241, 243 a 318 jedou také po Strakonické ul., ale je třeba vystoupit v zastávce Dostihová a k závodišti dojít asi 800 metrů pěšky (ulicí Dostihovou a u železničního přejezdu vlevo, ulicí Radotínskou).

VLAKEM
Elegantním řešením je použití vlakové příměstské dopravy (linka “S7” Praha-Beroun, držitelé předplatného MHD zdarma) ze stanic Praha-Hlavní nádraží či Praha-Smíchov. Vlak staví komfortních 200 metrů od hlavního vchodu závodiště, stanice se nazývá Praha,Velká Chuchle. Konkrétní spojení si můžete snadno vyhledat na serveru Českých drah.

www.velka-chuchle.cz

Podobné příspěvky

London Knights opět vítězí v Global Champions League

Afri

Qvíz – "Hrdinové olympijských her"

Afri

Vychutnejte si novinky v podobě irských whiskey

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady