Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůSportJiné sportyPoslední dostihová šance tohoto roku ve Velké Chuchli

Poslední dostihová šance tohoto roku ve Velké Chuchli

Dostihy Velka Chuchle

Poslední dostihová šance tohoto roku ve Velké Chuchli

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z Karpatské ceny Magic Baron, kterého na jaře ve Francii za více než dva milióny korun vydražila stáj Lokotrans.
Dramatickou koncovku slibuje také duel o jméno nového rovinového žokejského šampióna, Adam Florian vede o tři vítězství před Janem Vernerem a v akci bude pětkrát, avšak jeho konkurent startuje ve všech sedmi dostizích. Letos počtvrté z Madridu do Prahy přicestuje žokej Václav Janáček, který bojuje o svůj šestý šampiónský titul ve Španělsku. Většinu dostihů zdobí početná startovní pole, celkem se divákům představí 94 koní a 29 jezdců. První sobotní dostih bude odstartován v pravé poledne.

Úplný závěr akce bude patřit Večeru šampiónů, na němž budou oceněni nejúspěšnější aktéři právě skončené dostihové sezóny 2019 v ČR.

Doprava z centra Prahy je rychlá a pohodlná. Autobus č. 244 odjíždí ze stanice metra Smíchovské nádraží, příměstská vlaková linka S7 jezdí z Hlavního nádraží a nádraží Praha-Smíchov, v opačném směru přijíždí z výchozí stanice Beroun. Oba spoje mají zastávku pár desítek metrů od vstupu do areálu závodiště. K dispozici je také parkoviště pro osobní automobily.

www.velka-chuchle.cz

Facebook komentáře

Sdílejte články