Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůSportMotosportVáclav Milík je vícemistrem Evropy! Vítězem se stal Nicki Pedersen

Václav Milík je vícemistrem Evropy! Vítězem se stal Nicki Pedersen

Václav Milík je vícemistrem Evropy! Vítězem se stal Nicki Pedersen

Grandiózní finálový závod Mistrovství Evropy na ploché dráze proběhl v sobotu v polském Rybniku. Zvítězil Dán Nicki Pedersen, na druhém místě se umístil pardubický jezdec Václav Milík a třetí příčku obsadil Krzysztof Kasprzak. Tato skupinka jezdců se ve stejném pořadí objevila na stupních vítězů hned dvakrát. Poprvé si užívali ovace za vítězství v závodě a podruhé se jednalo o celkové vítězství.

Cesta za Mistrovstvím Evropy byla pro Václava Milíka zprvu dosti klikatá. Jisté místo si pro zranění nemohl vyjet a tak čeští fanoušci mohli pouze doufat, že Vašek dostane divokou kartu. To se také stalo. První závod v německém Güstrowě byl pro Milíka úspěšným vstupem, ale jak se později ukázalo, další kola mistrovství byly bodově přívětivější. Osm, devět, deset a jedenáct. Taková byla bilance českého jezdce ve čtyř kolech. Celkový počet rostl a Vašek se dostával výš a výš v celkovém hodnocení. V Rybniku zazářil, ale o konečném umístění stále nebylo rozhodnuto. Odpočinout si nemohl ani na chvíli. Po jízdách čtvrtého kola Speedway European Championship ho čekal rozjezd s Krzysztofem Kasprzakem o druhou a třetí pozici. Václav Milík se nenechal zahanbit, Kasprzakovi ujel a dojel si tak pro skvělé 2. místo v šampionátu. Po dlouhých letech má opět Česká republika v ploché dráze zástupce, který se dokáže vyrovnat světové špičce a který sbírá jeden úspěch za druhým.

Překvapením byl i vítěz Nicki Pedersen. Velmi zkušený a úspěšný jezdec se v úvodním kole nevytáhl. Se 7 body se držel spíše v nižších pozicích. Nedařilo se ani v lotyšském Daugavpils, kde si o jeden bod ještě pohoršil. To, že by mohl Pedersen nakonec stát na stupních vítězů, se zdálo jako nemožné. Nicki je však velký bojovník a v Rusku bodový zisk zlepšil – vyjel si 10 bodů. Nejlépe se mu však dařilo v sobotním závodě, kde si vyjel neuvěřitelných 17 bodů a ty ho vystřelili až na vítěze. Naopak Rus Emil Sayfutdinov se v mistrovství trápil, stejně tak Antonio Lindbäck, Martin Vaculík či Piotr Pawlicki.

Česká republika má díky Vaškovi Milíkovi příští rok jistého zástupce v závodě SEC. A po zranění Nickiho Pedersena (informace v článku Zlatá Přilba) má šanci dojet seriál Grand Prix.

Facebook komentáře