Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

Pardubice ve vedení, pražská Markéta druhá

Plochodrážní sezóna je po letní pauze opět v plném proudu a nechybí ani nejvyšší česká ligová soutěž – extraliga. V ní svůj výkon letos předvádí 4 družstva – Mšeno, Slaný, Pardubice a Praha. Ač má pražský klub kvalitní jezdce, ještě se jim nepodařilo porazit ty nejsilnější – ZP Pardubice. Ti si mohou zapsat pět výher z pěti závodů.

Pražský závod extraligy neměl vůbec špatnou listinu. Mšenu sice chyběl Filip Šitera, který je zraněn a zotavuje se, ale hostovali mu Ondřej Smetana z pražského klubu a Hynek Štichauer z pardubického. Jako zahraniční posilu povolali Sebastiana Ulamka. Totéž udělali i ve Slaném, tým posílili Piotr Dziatkowiak a Adrian Miedziński. Ani Pardubice nezůstali jen u českých závodníků a týmu pomáhal slovenský Martin Vaculík.

Do páté jízdy vedl domácí celek, ovšem pak jezdci z Pardubic zabrali a vyšvihli se na první místo. O to v osmé rozjížďce přišli, když o bod vedla pražská Markéta, ale v další jízdě si opět vybojovali náskok, který do konce závodů nepustili. Mšeno od začátku nebylo výrazným soupeřem a drželo se čtvrtého místa, které mu zůstalo až do konce závodu. Na to, kdo obsadí druhé a třetí místo, si museli diváci počkat. Ač byl pražský celek dlouho před Slaným, v polovině závodů si Pražané nemohli být jistí druhým místem. Slánští se bodově dotáhli a ve dvacáté jízdě byl stav Praha – Slaný 32:32. A tak následovala rozhodující jízda. Že pojede Eduard Krčmář za Slaný nebylo nijak překvapující, ovšem pražský klub nasadil do dodatkové jízdy Josefa France, přesto, že měl Matěj Kůs nejvíce bodů. Matěj však musel spěchat na letiště a proto jízdu za Pražany jel Franc. Pepemu se jízda nezdařila, Krčmář se dostal do vedení a AK Markéta se tak musela spokojit s třetím místem. Jezdci z Pardubic tak zůstali opět neporaženi.

Podobné příspěvky

Plochá dráha: Pardubice ve vedení, AK Markéta na druhém místě

Eliška Rybenská

4. ročník Chateau Loučeň Concours d´Elegance

Jaroslav Hauer

Sauber Junior Team jede do Baku

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady