Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůSportMotosportMotoGP: Drama v Itálii až do samotného závěru

MotoGP: Drama v Itálii až do samotného závěru

MotoGP: Drama v Itálii až do samotného závěru

Rossi měl skvěle našlápnuto na vítězství v domácím závodě, které se jelo v italském Autodromo del Mugello. Vyhrál klasifikaci a tak se mohl postavit na pole position. Vedle něho se postavil na start ještě Viñales a také Iannone. Naopak Marquez a Lorenzo startovali až z druhé řady spolu s Aleixem Espargarem.

Poté co se odstartovalo následoval hromadný pád Baze, Millera a neminulo to ani Bautistu. Na první pozici se dokázal dostat Lorenzo, za něho se zařadil Valentino Rossi, který měl na domácí půdě velké zastoupení fanoušků v žlutých barvách. Třetí jel Aleix Espargarem a Marquez se na něho dotahoval ze čtvrtého místa. O kolo později se v rovince Rossi pokusil o předjetí Lorenza, v zatáčce si moc vyjel a vrátil se tak zpět na druhou pozici. Stejnou chybu udělal i Marc Marquez. Rossi se ale nechtěl vzdát a ve třetím kole znovu útočil na skvěle jedoucího Lorenza, avšak opět neúspěšně. Valentino zajel nejrychlejší kolo 1:48,445. Marquez se pomalu, ale jistě dotahoval na Aleixe a nakonec ho zvládl předjet.

Rossi se stále držel těsně za Lorenzem o jednu desetinu, v 9. kole začal brzdit a po pár vteřinách se za jeho motocyklem objevil dým. Rossimu vybuchl motor a ze závodu musel odstoupit. Plné tribuny fanoušků pocítily velké zklamání. Skončil i Redding, který se také potýkal s technickými problémy. Pořadí tedy bylo: Lorenzo, Marquez, Dovizioso, Iannone a Pedrosa. Ve 12. kole stahoval Marquez čas na Lorenza, ten si tak nemohl po odstoupení Rossiho ani na chvilku oddechnout. Závody se rozdělily na 3 skupinky, tedy Lorenza a Marqueze, Doviziosa a Iannoneho a všechny ostatní. V 16. kole rychlost některých jezdců přesáhla 350 km/h. Iannone předjel Doviho a do skupinky se přidal i Pedrosa. Ten využil situace v 19. kole, kdy si Dovizioso vyjel v zatáčce a Pedrosovi nechal místo na předjetí.

Marquez měl v následujícím kole rychlejší čas než Lorenzo. Nebál se na Lorenza zaútočit v rovince, ale udělal stejnou chybu jako již několikrát za tento závod a měl moc dlouhou zatáčku. Iannone se mezitím dostal před Pedrosu. Drama to bylo do poslední chvíle, Marquez zvládl předjet Lorenza v posledním kole a vedl Velkou cenu v Mugellu. Komentáři již hlásili Marqueze jako vítěze, ale cílovou čarou zvládl Lorenzo dojet nakonec první. Byl to velmi těsný boj, ale vítězem se stal Jorge Lorenzo s časem 41:36,535. Druhý dojel spokojený Marc Marquez (41:36,554), přiznal však, že Honda ztrácí na akceleraci a na třetí stupeň vítězů si stoupl Andrea Iannone, který nebyl se závodem spokojen, naopak nezapomněl pochválit pneumatiky.

Top speed record zvládl Iannone s rychlostí 354 km/h.

Průběžné pořadí: 1. Lorenzo 115b. ,2. Marquez 105b. ,3. Rossi 78b. 4. Pedrosa 66b.

motogp

Facebook komentáře

Sdílejte články