Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport

MotoGP: Drama v Itálii až do samotného závěru

Rossi měl skvěle našlápnuto na vítězství v domácím závodě, které se jelo v italském Autodromo del Mugello. Vyhrál klasifikaci a tak se mohl postavit na pole position. Vedle něho se postavil na start ještě Viñales a také Iannone. Naopak Marquez a Lorenzo startovali až z druhé řady spolu s Aleixem Espargarem.

Poté co se odstartovalo následoval hromadný pád Baze, Millera a neminulo to ani Bautistu. Na první pozici se dokázal dostat Lorenzo, za něho se zařadil Valentino Rossi, který měl na domácí půdě velké zastoupení fanoušků v žlutých barvách. Třetí jel Aleix Espargarem a Marquez se na něho dotahoval ze čtvrtého místa. O kolo později se v rovince Rossi pokusil o předjetí Lorenza, v zatáčce si moc vyjel a vrátil se tak zpět na druhou pozici. Stejnou chybu udělal i Marc Marquez. Rossi se ale nechtěl vzdát a ve třetím kole znovu útočil na skvěle jedoucího Lorenza, avšak opět neúspěšně. Valentino zajel nejrychlejší kolo 1:48,445. Marquez se pomalu, ale jistě dotahoval na Aleixe a nakonec ho zvládl předjet.

Rossi se stále držel těsně za Lorenzem o jednu desetinu, v 9. kole začal brzdit a po pár vteřinách se za jeho motocyklem objevil dým. Rossimu vybuchl motor a ze závodu musel odstoupit. Plné tribuny fanoušků pocítily velké zklamání. Skončil i Redding, který se také potýkal s technickými problémy. Pořadí tedy bylo: Lorenzo, Marquez, Dovizioso, Iannone a Pedrosa. Ve 12. kole stahoval Marquez čas na Lorenza, ten si tak nemohl po odstoupení Rossiho ani na chvilku oddechnout. Závody se rozdělily na 3 skupinky, tedy Lorenza a Marqueze, Doviziosa a Iannoneho a všechny ostatní. V 16. kole rychlost některých jezdců přesáhla 350 km/h. Iannone předjel Doviho a do skupinky se přidal i Pedrosa. Ten využil situace v 19. kole, kdy si Dovizioso vyjel v zatáčce a Pedrosovi nechal místo na předjetí.

Marquez měl v následujícím kole rychlejší čas než Lorenzo. Nebál se na Lorenza zaútočit v rovince, ale udělal stejnou chybu jako již několikrát za tento závod a měl moc dlouhou zatáčku. Iannone se mezitím dostal před Pedrosu. Drama to bylo do poslední chvíle, Marquez zvládl předjet Lorenza v posledním kole a vedl Velkou cenu v Mugellu. Komentáři již hlásili Marqueze jako vítěze, ale cílovou čarou zvládl Lorenzo dojet nakonec první. Byl to velmi těsný boj, ale vítězem se stal Jorge Lorenzo s časem 41:36,535. Druhý dojel spokojený Marc Marquez (41:36,554), přiznal však, že Honda ztrácí na akceleraci a na třetí stupeň vítězů si stoupl Andrea Iannone, který nebyl se závodem spokojen, naopak nezapomněl pochválit pneumatiky.

Top speed record zvládl Iannone s rychlostí 354 km/h.

Průběžné pořadí: 1. Lorenzo 115b. ,2. Marquez 105b. ,3. Rossi 78b. 4. Pedrosa 66b.

motogp

Podobné příspěvky

Most Buggyra Speed Festival

Afri

Pražský plochodrážní tým skončil na Markétě druhý

Eliška Rybenská

Aero Minor veterán z Le Mans na mosteckém autodromu

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady