Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Reportáže

Extraligu v Pardubicích vedli domácí, Pražané jim však byli v patách

Středeční závod v Pardubicích přilákal do ochozů poměrně velké množství lidí. Další závod extraligy družstev ukázal, že plochá dráha není jen jízda dokola.

Jediný tým ze Slaného si povolal zahraniční posilu Piotra Dziatkowiaka a Jakuba Jamroga. Ostatní družstva spoléhala na své české jezdce. Piotr však první jízdu nebodoval, tak, jak by si manažer týmu přál. Dojel si pro jeden bod za Hynkem Štichauere a Ondřejem Smetanou. Bez bodu dojel Radek Podhadský z týmu BP, který je složený z Březolup a Plzně. Pardubičtí byli ve vedení, to se však změnilo v další jízdě, kdy se body mezi pražským týmem a tím pardubickým prohodily. V jízdě s číslem dvě exceloval Matěj Kůs, sekundoval mu velmi zkušený jezdec Aleš Dryml. Pro bod si dojel Jakub Jamrog a žádný bod nepřivezl svému týmu Martin Málek. Stav mezi Prahou a Pardubicemi byl vyrovnám, Zdeněk Holub nezaváhal, přivezl v další jízdě dva body a dostal pražský tým AK Markéta Praha do vedení. Naopak BP team si k celkovému počtu bodů stále připisoval nulu. Patrik Mikel špatně odstartoval, pohnul se na startu o něco dřív a Zdeněk Holub přetrhl pásku. Viníkem byl označen Patrik Mikel, který musel startovat z handicapu. V další jízdě startoval Michal Škurla, který Praze nepřivezl žádný bod a tak měl pardubický tým šanci si udělat nad svými největšími rivaly náskok. Využil toho Tomáš Suchánek, dojel si pro tři body a stav Pardubic byl devět bodů.

Od té doby si pardubičtí jezdci náskok drželi a ač se Pražané snažili ze všech sil, nedařilo se jim pár bodů vždy ubrat. V deváté jízdě se na start postavil Josef Franc, který jel se žolíkem (který týmu přinese dvojnásobný počet bodů). Franc přijel do cíle jako první, místo tří klasických bodů si však díky žolíkovi připsal bodů šest. Tím se tým AK Markéta dotáhl na ZP Pardubice a ztrácel jen dva body. Ale borci z Pardubic si vítězství nechtěli nechat sebrat, stále náskok zvyšovali  a v poslední jízdě základního rozpisu vedli jezdci z Pardubic nad Prahou o 5 bodů. Třetí pozice zatím patřila Slanému a na poslední, neoblíbené bramborové pozici, byli prozatím jezdci z BP teamu.

Překvapením bylo v jízdě sedmnácté, když Aleš Dryml dojel až třetí za Josefem Francem a Jakubem Jamrogem. Tím svitla naděje pro pražské fanoušky, jelikož stále byla šance na vítězství u obou týmů. A jak závod začal, tak i téměř skončil. V další jízdě si pražský tým s pardubickým body vyměnili, Tomáš Suchánek jedoucí za Pardubice projel cílem nejrychleji a připsal svému týmu tři body, zatímco Matěj Kůs dojel až na třetím místě za Eduardem Krčmářem a svému týmu tak připsal jen jeden bod. Když Hynek Štichauer dojel za Martinem Málkem a dojel si tím pádem i pro dva body, bylo jasné, že domácí opět v dalším kole extraligy zvítězí. Drama ještě přišlo v poslední jízdě, kdy se Václav Milík opřel o svého soupeře Josefa France, který to ustál. Stejná “strkanice” se udála o zatáčku dál, kdy se Franc opřel o Václava Milíka, který si najel do materiálu u mantinelu, motocykl se pod talentovaným jezdcem splašil a Václav Milík se setkal s tvrdostí domácí dráhy. Z jízdy byl vyloučen Josef Franc, zda právem či ne, to je na úsudku každého. Rozhodčí Pavel Kubeš však rozhodl, že Josef Franc je viníkem a tak se poslední jízda jela jen ve třech. Václav Milík si dojel pro tři body, za ním dojel Jakub Jamrog a pro bod si dojel Martin Málek. Pardubický tým zvítězil s celkovým počtem 44 bodů, jezdci z AK Markéta si za závod vyjeli celkem 35 bodů a třetí tým, AK 3ton Slaný si vyjel celkem 27 bodů.

V extraligové tabulce vedou s velkým náskokem Pardubice, na druhém místě je AK 3ton Slaný s 11 body a o bod méně mají jezdci z AK Markéta Praha. 4 body si zatím vyjeli v letošní extralize jezdci z BP teamu.

extraliga

Podobné příspěvky

Capro Team Show aneb přehlídka lektorů Capro Team se opět vydařila na jedničku

Novodobé formule testovaly na premiérový závod v Mostě

Afri

Rytmus si užil Hungaroring: Nová posila týmu Alfa Romeo Racing?

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady