Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Reportáže

Eduard Krčmář v Gdańsku devátý, šampionát ovládl Max Fricke

Nedělní závod MS jezdců do 21 let se konal v dalekém polském městě Gdańsk. Slánský jezdec vstupoval do závodu na 11. místě po závodech v King’s Lynn a Pardubicích. Nejvýše sahal Max Fricke, na záda mu dýchal i Robert Lambert a Krystian Pieszczek.

Velký “stadion zuzlowy” v Gdańsku byl zaplněn z poloviny. Největší ovace měli při slavnostním nástupu domácí jezdci Pieszczek, Przedpełski, Kossakowski a Smektała. Náhradníci Kacper Woryna a Oskar Bober si v závodě nezajezdili. Nás však nejvíce zajímal český jezdec Eduard Krčmář, který se mohl posunout o pár míst výše. V jeho první rozjížďce měl skvěle našlápnuto na perfektní výkon. První tři body a porážka Viktora Kulakova, taková byla Edova bilance. Ovšem v další jeho jízdě pokulhával za Pieszczekem, Batesem a Ellisem. Ani v další jízdě si nedojel pro plný bodový zisk. Uhájil třetí pozici před Nikem Lunnou a jeho celkový bodový zisk čítal 4 body. Že je Krčmář bojovník ukázal v jízdě s číslem patnáct, kdy opět dokázal rozjížďku vyhrát. Porazil Lamberta, Przedpełskiho i Andersena. O postupu do semifinále se tak rozhodovalo v sedmnácté jízdě. Výkon jako na houpačce a poprvé žádný bodový zisk. Eduard Krčmář měl po základních sériích 7 bodů. Šance na postup do semifinále tu však stále byla.

Několik jezdců s podobným bodovým ziskem taktéž bojovalo o postup. Když si Joshua Bates ke svým šesti bodům připsal nulu, čeští fanoušci se mohli radovat, Bates Krčmáře neohrozí. Dalším byl Adam Ellis, který si k šesti bodům sice připsal jeden bod a s Krčmářem na tom byli bodově stejně, avšak Krčmář si oproti Ellisovi mohl připsat 2 vítězství a tak byl postup stále na straně slánského jezdce. Těžkým soupeřem se však stal Victor Kulakov. Že mají Rusové formu ukázal již Emil Sayfutdinov na Zlaté přilbě. A Viktor tuto statistiku chtěl držet dál. Jeho sedm bodů znamenalo, že by musel dojet poslední. V ploché dráze není nikdy rozhodnuto. A tak naděje pro Eduarda stále žila. Do té doby, než si Viktor dojel pro dva body a tím se sen o semifinále rozplynul.

Do semifinálových jízd se tedy dostali Fricke, Holder (mladší bratr Chrise Holdera, známého jezdce ze seriálu SGP), Przedpełski, Kulakov, Hansen, Pieszczek, Berge a Riss. Kulakov dokazoval, že se do semifinále nedostal náhodou, vyhrál první semifinále a postoupil do finále, spolu s vedoucím šampionátu Frickem. V druhém semifinále se zadařilo Hansenovi a k radosti německých fanoušků i Rissovi. Finále se neobešlo bez dramatu v podobě pádu Patricka Hansena, který byl z rozjížďky vyloučen. A tak bylo čtvrté místo v závodu Hansenem obsazené. V opakované jízdě skvěle odstartovali Fricke a Kulakov, Riss jim značně sekundoval. Kulakov však chtěl, aby na stupni vítězů zahrála ruská hymna a dojel si pro vítězství. Frickeho druhé místo mu zajistilo titul Mistra světa juniorů. Eduard Krčmář skončil celkově jedenáctý.

Finále MS juniorů, GdańskVyhlášení vítězů, Gdańsk

Podobné příspěvky

Po zrušení karenční doby narostl počet neschopenek takřka o pětinu

Afri

Co mají společného chrti, Iva Kubelková a Linda Rybová?

Šebík

Režisérka a autorka slavných Četnických humoresek se po desítkách let vrátila do školy.

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady