Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Reportáže Sport

Český jezdec Václav Milík na Mistrovství Evropy ostudu nedělá

Sobotní závod ploché dráhy v Güstrowě se snažilo přerušit počasí, ale organizátoři udělali vše proto, aby se závod Mistrovství Evropy dojel. V Speedway Euro Championship (SEC) jezdí i pardubický borec Václav Milík, který dostal divokou kartu. Do Race off v úvodním závodě SEC sice nepostoupil, kvůli ztrátě jednoho bodu, ale nechal za sebou takové závodníky, jakými jsou Nicki Pedersen, Leon Madsen či Hans Andersen.

Celý den nad německým městem Güstrow svítilo slunce. Jakmile měl začít úvodní závod evropského mistrovství, nad stadionem se začala stahovat mračna a tribuny se zaplňovali fanoušky v pláštěnkách. Plné ochozy čekaly na své favority, až na motocyklech Harley Davidson pozdraví fanoušky a následně budou představeni na oficiálním nástupu. Domácí fandové mohli fandit hned několika jezdcům. Jako domácí divoká karta startoval s číslem šestnáct Kai Huckenbeck. Svezli se i Tobias Busch, který startoval za zraněného Grigorije Lagutu a Tobias Kroner, který nastoupil do opakované jízdy s číslem patnáct poté, co se Madsenovi nepovedl start a přetrhl startovací pásku. Covatti startoval za Jonase Kylmäkorpiho, který má poraněné vazy a tak uvolnil místo pro prvního náhradníka, kterým byl právě tento italský jezdec.

Jezdci šli hned od začátku do pořádných bojů a nic si nenechali zadarmo, což potěšilo oko nejednoho plochodrážního nadšence. Martin Vaculík jel v druhé jízdě za Nicki Pedersenem, kterého zvládl předjet až těsně před cílem. Stejnou bojovnost ukázal i ve své následující jízdě, ale tentokrát na Przemka Pawlickiho nestačil. Domácí fanoušci ožili v jízdě s číslem tři,  kde exceloval Tobias Busch a připsal si tak na své konto první tři body. Václav Milík dojel těsně za Tobiasem a nechal za sebou nejen velmi zkušeného jezdce Emila Sayfutdinova, ale i Nicolase Covattiho. Naopak následující jízdu ztratil, když se před něho dostal Leon Madsen, který jízdu vyhrál a Anders Thomsen, který si dojel pro dva body. Tuto bodovou ztrátu vyrovnal ve své třetí jízdě, kdy s velkým náskokem porazil Andersena, Ljunga a Kołodzieje. Na svém kontě měl Václav Milík již 6 bodů a zdálo se, že si připíše další trojku. Ve 14. jízdě závodu se hnal dopředu před Kasprzakem a Pedersenem. Przemysław Pawlicki byl z jízdy pro pád vyloučen. Pár metrů před cílem se Kasprzak přehnal přes pardubického jezdce a tak si nakonec mohl připsat body dva. Příliš rychlý start měl v další rozjížďce Leon Madsen a startovací pásku přetrhl. Z jízdy byl vyloučen a následovala chvíle pro Tobiase Kronera, který si vyjel jeden bod. V poslední sérii základních jízd dokázal konečně vyhrát jízdu Nicki Pedersen, kterému dráha v Güstrowě nesedla. To platilo také pro Emila Sayfutdinova, který se zprvu musel oklepat z pádu, který zavinil Krzysztof Kasprzak (a z jízdy byl vyloučen) a poté dokázal vyhrát následující jízdu, čímž udělal radost ruským fanouškům, kteří ho do Německa přijeli podpořit. Dvacátá jízda byla poslední jízdou série a také poslední jízdou Václava Milíka. Antonio Lindbäck se hnal dopředu, sekundoval mu skvěle jedoucí Martin Vaculík a o třetí pozici se pral s Milíkem Andzejs Lebedevs. Lotyš boj vyhrál a Václav Milík měl na svém kontě první nulu. A právě tato nula ho připravila o jízdu Race off, ke které mu chyběl jeden bod.

Do Race off se probojovali Janusz Kołodziej, Martin Vaculík, Antonio Lindbäck a domácí Kai Huckenbeck. Jízdu vyhrál Kołodziej, druhý dojel slovenský jezdec Vaculík a na třetím místě skončil Kai Huckenbeck. Poslední, tedy bez bodu, dojel Antonio Lindbäck. Fanoušci trpělivě čekali v dešti na finálovou jízdu, které se nakonec nedočkali. Finále bylo odvolané a vítězem se tak stal Martin Vaculík, který si vyjel nejvíce bodů v základních jízdách. Druhý skončil Krzysztof Kasprzak a na nejnižším stupni vítězů stál hrdě domácí Kai Huckenbeck.

Další závod SEC bude v lotyšském městě Daugavpils již 6. srpna, následovat bude ruské Togliatti 20. srpna a celý seriál závodu se ukončí 17. září v polském Rybniku, ze kterého Vám opět přichystáme reportáž.

Antonio LindbäckEmil Sayfutdinov a Przemek PawlickiNicki PedersenVáclav Milík bojujeMilík se může srovnávat s plochodrážní špičkouSEC 2016 v Güstrowě

Podobné příspěvky

Prague playoffs se vrací do ČR i v roce 2020

Afri

Z Ruska si medaili nepřivezou. Češi prohráli s Američany po dramatických nájezdech

Eliška Rybenská

OBRAZEM: Komunistické oslavy Prvního máje. Přišel též Miloš Jakeš

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady