Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůSportMotosportMotoGP: Ve Francii ujel svým soupeřům Jorge Lorenzo, dojel si pro vítězství

MotoGP: Ve Francii ujel svým soupeřům Jorge Lorenzo, dojel si pro vítězství

MotoGP: Ve Francii ujel svým soupeřům Jorge Lorenzo, dojel si pro vítězství

Závod v Le Mans vyhrál Jorge Lorenzo. Druhý byl Valentino Rossi a na nejnižší stupínek vítězů si stoupl Maverick Viñales.

Start vyšel nejen Lorenzovi, který se dostal do popředí, ale vyšel i Doviziosovi, Iannonemu či Marquézovi. Ze začátku to nevypadalo na žádné drama, ale vše se změnilo po pár kolech. V 6. kole Iannone předjel Doviho, ale “Maniac” se na druhé pozici moc dlouho neohřál. V osmé zatáčce spadl a ač do závodu ještě nastoupil, po pár kolech to vzdal a zajel do boxu. Před Iannoneho pádem se poroučel k zemi ve 4. zatáčce Yonny Hernandez. Spadl i Cal Crutchlow a to v jedenácté zatáčce a ani Rabat se pádu nevyhnul. Krásný boj předvedli bratři Espargarové, Aleix však z tohoto boje vyšel jako vítěz, když Pol udělal chybu a pustil před sebe ještě Pedrosu. Scott Redding musel ze závodu odstoupit, když ho zklamala technika.

Nejhlasitější ovace byly znát, když se oblíbený jezdec Valentino Rossi dostal před Marquéze a nakonec vyřídil i Doviho. Zdálo se, že právě Dovimu by se mohlo začít dařit, sic ho předjel Valentino, stále jel na skvělé pozici. Jenže nálepka “smolaře sezóny” se nechce odlepit..Dovizioso s Marquézem předvedli v sedmé zatáčce naprosto synchronní pád. Na první pohled se mohlo zdát, že mezi dvěma jezdci došlo ke kolizi, ale oba jezdci okusili tvrdost dráhy nezávisle na sobě a přesto synchronně. Marc Marquéz do závodu ještě nastoupil, ač se dalo o stavu jeho motocyklu dost pochybovat.

Hernandez, Iannone, Crutchlow, Dovizioso, Marquéz..tak zatím zněla listina “odpadlíků”, ke kterým se dá přidat i Redding. To však nebyl konec, k zemi se nakonec skácel i Jack Miller a Bradley Smith. Jak již bylo zmíněno, Marc Marquéz se nechtěl vzdát a v závodu pokračoval a tak závod, který začínal s 21 jezdce se proměnil na závod s 13 jezdci.

Poté, co se pořadí ustálilo, se už diváci nedočkali žádné velké akce. Ale přiznejme si, že na jeden závod té akce v podobě pádu bylo až až. Jorge Lorenzo si celý závod hlídal svoje prvenství, stihl si udělat slušný náskok a do cíle dojel tak jak začal, neboli stylem start – cíl. Za Lorenzem dojel Valentino Rossi za bouřlivého nadšení fanoušků a třetí se na stupně vítězů mohl postavit Maverick Viñales, pro kterého byla tato bedna první za jeho kariéru v královské třídě. Suzuki se tak po dlouhé době dočkala stupně vítězů.

Průběžné pořadí MotoGP je následovné:
1. Jorge Lorenzo 90
2. Marc Marquéz 85
3. Valentino Rossi 78
4. Dani Pedrosa 53
5. Maverick Viñales 49

motoGP motoGP1

Facebook komentáře

Sdílejte články