Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Tiskové Zprávy Vodní sport

Mistrovství Evropy Laserů na Kanárech.

Od 28. února do 6. března se na Kanárech koná mistrovství Evropy tříd Laser a Laser Radial. Ve startovní listině jsou i naši reprezentanti.

První den závodu, tedy v neděli se nezávodilo pro silný vítr a obrovské vlny. V pondělí se odjely tři rozjížďky. Podmínky byly velmi těžké – vítr od 15 do 25 uzlů a k tomu velké vlny.

Jachting

Veronika Kozelská Fenclová jela první dvě rozjížďky slušně – zajela 12. a 6. místo. Ve třetí přidala 18. Celkově je po prvním dnu na 18. místě. „Po návratu na břeh jsme bohužel zjistili, že se do dna lodě dostává voda, vylili jsme jí asi 20 litrů. Loď je nepoužitelná,“ prozradil trenér Jakub Kozelský. „Náhradní loď jsem už sehnal, teď je ještě potřeba domluvit s měřiči a JURY, aby na ní mohla Veronika zítra startovat. To by snad neměl být problém,“ vysvětlil. Martina Bezděková je průběžně na 86. místě z 99 startujících.

Ve třídě Laser startuje 126 závodníků. Viktor Teplý zajel skvěle druhou rozjížďku, když dojel devátý. S nevydařenou první (49. místo) a třetí s dojezdem na 21. místě mu patří průběžné 50. místo. Štěpán Novotný je na 115. místě a Jiří Halouzka na 124. místě.

Ve třídě Laser Radial je na startu 42 mužů. Jakub Halouzka si připsal také jedno deváté místo – v poslední rozjížďce – a průběžně je šestnáctý. Na 32. místě je prozatím David Bezděk.

Více informací a výsledky zde: www.gcsiw.com
LEvHey1VT2-r--iW7E-oH5HnU7lu0lx9YVE47cvCnWiih1cEejtsHDhvAvFE-w59YYcaCW8

Podobné příspěvky

V Praze se do konce roku ještě postaví přes 2000 nových bytů

Afri

Emerson Fittipaldi si vyzkoušel mostecký okruh

Afri

Dukla vítá první jarní posilu a připravuje se na Jaro

Redakce

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady