Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůSportMotosportMilík: Jsem vděčný za další šanci

Milík: Jsem vděčný za další šanci

Milík: Jsem vděčný za další šanci

Český plochodrážní jezdec Václav Milík je rád, že dostane v závodu Grand Prix v Praze na Markétě 23. května od 19.00 díky divoké kartě možnost znovu změřit síly se světovou špičkou. Věří, že loňská zkušenost, kdy vybojoval jen dva body, ho posílí natolik, že předvede kvalitnější výkon.

“Jsem rád, že mohu znovu jet, protože loni mi to nevyšlo. Chtěl jsem udělat co nejvíce bodů za každou cenu a to je špatně, když se nedrží motorka křečovitě, tak to jede líp, loňská Grand Prix byla obrovskou zkušeností,” řekl Milík.

Hodně mu pomáhají i zkušenosti z polské nejvyšší soutěže, kde hájí barvy týmu Sparty Wroclaw. „Tam se soustředím jen na jízdu a na to, že chci vyhrát, protože chci já, a ne proto, že to chtějí všichni okolo. Myslím, že tohle už jsem nějak pochopil,” sdělil.

O tom, že by využil služeb psychologa, jak bývá v současném světě sportu obvyklé, neuvažuje. “Jsem mladý a věřím, že si to dokážu v hlavě srovnat sám, a ne aby to rovnal někdo jiný, a když už, tak mi stačí táta,” podotkl jednadvacetiletý jezdec, jehož otec na ploché dráze rovněž závodil.

Po minulé sezoně se cítí Milík vyježděnější. “Pomohla mi Anglie, měl jsem tam hodně závodů a cítil se na úplně jinak, navíc jsme vyladili motorku, která jede čím dál lépe. Věřím, že mi letos pojede opět dobře,” konstatoval Milík, který má na Markétě smělé cíle. „Nejspokojenější bych byl, kdyby se povedlo finále, ale hranicí spokojenosti je i semifinále.” Pražská dráha patří mezi jeho oblíbené. “Je super, mám ji rád,” uzavřel.

Facebook komentáře

Sdílejte články