Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Jiné sporty

London Knights opět vítězí v Global Champions League

Dauhá_London Knights Philippaerts

Prestižní světová parkurová série Global Champions má za sebou úvodní zastávku v katarském Dauhá. V Global Champions League se z vítězství radoval tým London Knights díky skvělým výkonům dvojčat Oliviera a Nicoly Philippaertsových.  Český jezdecký tým Prague Lions skončil v Dauhá devátý. Individuální Global Champions Tour ovládl Daniel Deusser, který je prvním nominovaným na vrchol sezony – Prague Playoffs v pražské O2 areně (19. – 22. listopadu)

V Kataru reprezentovala tým Prague Lions trojice  Niels Bruynseels, Wilm Vermeir a Jur Vrieling. Do zahajovací části prvního kola Global Champions League nastoupili Belgičan Vermeir na dvanáctiletém valachovi IQ van het Steentje a Nizozemec Vrieling s desetiletým valachem KM Chalcedon. Každý si však připsal čtyři trestné body za jednu chybu. Osmibodové skóre zařadilo Prague Lions na 14. řádek průběžné výsledkové listiny.

V sobotu nahradil Vrielinga další belgický člen Pražských lvů Niels Bruynseels s jedenáctiletým valachem Delux van T & L. Celým kurzem projel čistě v čase 82,81 sekundy a jeho kolega Wilm Vermeir po něm zopakoval téměř totožný výkon. Byl však ještě o 31 setin rychlejší. Prague Lions se umístili na deváté příčce a zapisují si do tabulky 13 bodů.

Z triumfu se radovali London Knights. Do sobotního parkuru vstupovalo osm celků bez penalizace, ale jen dva nulu na bodovém kontě udrželi. Tým London Knights reprezentovali dvojčata Olivier a Nikola Philippaertsovi. Olivier ve čtvrtek sedlal devítiletého valacha Zayado, v sobotu pak jedenáctiletého hřebce H & M Extra. Jeho bratr se v obou částech soutěže představil s desetiletou klisnou Katanga v.h Dingeshof. Ve všech případech předvedli precizní výkony a s náskokem téměř pěti sekund zvítězili nad druhými Paris Panthers, na třetí pozici skončil tým Berlin Eagles.

Longines Global Champions Tour 2020 zná prvního vítěze a prvního kvalifikovaného do listopadové Super Grand Prix v pražské O2 areně v rámci Prague Playoffs. Je jím Daniel Deusser. Devětatřicetiletý Němec předvedl v katarském Dauhá skvělou formu. Základní část i rozeskakování LGCT Grand Prix Doha překonal s klisnou Killer Queen VDM bez penalizace a v závěrečné části dokázal druhému nejlepšímu Belgičanovi Nicolu Philippaertsovi ujet o více jak sekundu a půl. Třetím bezchybným v rozeskakování byl další reprezentant Belgie Jérôme Guery v sedle čtrnáctiletého hřebce Quel Homme de Hus.

Světová parkurová série Global Champions se nyní přesune do Mexico City, kde pokračuje od 26. do 29. března. O týden později je v plánu třetí mítink na Miami Beach. Poslední osmnáctou zastávkou se stane v druhé polovině listopadu pražská O2 arena. Ta bude již potřetí za sebou hostit závěrečné Global Champions Prague Playoffs.

Podrobnosti najdete na stránkách www.gcglobalchampions.com a www.pragueplayoffs.com.

Výsledky

Global Champions League – Dauhá: 1. London Knights, 2. Paris Panthers, 3. Berlin Eagles, 4. Miami Celtics, 5. St. Tropez Pirates, 6. Monaco Aces, 7. New York Empire, 8. Valkenswaard United, 9. Prague Lions. 10. Shanghai Swans, 11. Madrid in Motion, 12. Cannes Stars, 13. Scandinavian Vikings, 14. Hamburg Giants, 15. Doha Falcons,15. Cascais Charms.

Longines Global Champions Super Grand Prix v rámci Prague Playoffs 2020, kvalifikovaní jezdci – Dauhá: Daniel Deusser (Něm.).

 

Prague Playoffs 2020 – základní informace

Název:                                  Global Champions Prague Playoffs

Termín:                                19. – 22. listopadu 2020

Dějiště:                                O2 arena, Praha

Účast:                                   16 nejlepších týmů světa + 18 nejlepších jezdců světa

Vstupenky:                          denní vstupenky, balíček vstupenek  na celou akci
Prodejci vstupenek:        Ticketmaster a Ticketportal

 

Podobné příspěvky

A Decade Hiking Through Eurasia

Ilja Hynek

Český úspěch v závodě školních plachetnic.

Šebík

Jízda ve speciálu OCR láká stále více fanoušků

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady