Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Jiné sporty

Kapitán týmu Topforex Lapierre Jiří Petruš lídrem víkendových závodů v Polsku

TepFaktor

O víkendu se vydaly mladé naděje týmu Topforex Lapierre do Polska, kde se zúčastnily Memoriálu Henrika Lasaka a závodu Grand Prix Doliny Baryczy – Żmigród. Skvělou formu potvrdil kapitán české profesionální stáje Jiří Petruš, který vybojoval páté, respektive druhé místo.

V. Repa cyklistaV sobotu 8.8. cyklisté Topforex Lapierre absolvovali tradiční polský závod Memorial Henrika Lasaka. Ten je pořádán na 30kilometrovém okruhu v okolí města Limanow. Velmi obtížný horský závod dlouhý 150 km, kdy každé kolo musí jezdci zdolat jeden devítikilometrový a dva kilometrové kopce s průměrným stoupáním 12 %, byl ještě o to složitější, že panovaly tropické teploty nad 30 stupňů.

Taktika trenérů Topforex Lapierre podpořit vynikající formu kapitána Jiřího Petruše se ukázala účinná.  Hned od prvního kola nastolili závodníci ostré tempo a na vrcholu nejdelšího kopce zbývalo už jen devět cyklistů. Z týmu Topforex Lapierre ve skupině bojovali Jiří Petruš, Petr Klabouch a František Honsa spolu se závodníky týmů CCC a Wibatechu. V dalších okruzích mladíci pracovali na tom, aby Jiří Petruš ušetřil co nejvíce sil do závěru. Do cíle obtížného závodu nakonec dojelo pouze deset klasifikovaných závodníků a Jiří Petruš obsadil velice dobré páté místo. Zároveň se stal i nejlepším českým závodníkem.

TepFaktorV neděli se chlapci z týmu Topforex Lapierre představili v závodě Grand Prix Doliny Baryczy – Żmigród.  Rovinatý závod dlouhý 144 km se skládal ze 4 okruhů a již od startu se o vysoké tempo pelotonu starali závodníci CCC a právě Topforex Lapierre. Po polovině závodu zaútočila pětice závodníků v čele s Jiřím Petrušem, závodníky CCC a Wibatechu, ke které stihl dojet i Petr Klabouch. Celá skupina výborně spolupracovala a do cíle tak přijela společně.  Díky excelentním závěru vybojoval Jiří Petruš druhé a Petr Klabouch třetí místo.

Další zástupce Topforex Lapierre Vojtěch Řepa startoval na Czech Tour 2020. Při čtvrtečním startu obsadil společně s kolegy z reprezentačního výběru 11. místo v časovce družstev, páteční etapu dokončil v hlavním pelotonu a v sobotu se mu podařilo dostat se do hlavního úniku dne, kdy uniklá pětičlenná skupina dokázala ujet hlavnímu pelotonu o celých šest minut. Nadále tak přes svůj nízký věk dokazuje vysoký výkonnostní standard.

V. Repa „Nyní nás ve čtvrtek čeká Mistrovství Slovenské republiky v časovce, kde nás budou reprezentovat naši slovenští závodníci. V neděli bude následovat společné mistrovství ČR a SR pro kategorii U 23, kde pojede celý tým mimo staršího Jirky Petruše.  Následuje 20.8. Mistrovství České republiky v časovce a celý program vyvrcholí v sobotu 22. 8. závodem s hromadným startem kategorie Elite, jehož se zúčastní i všichni naši závodníci,“ odkrývá náročný závodní program v budoucích týdnech sportovní ředitel Topforex Lapierre Petr Kaltofen.