Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Sport Jiné sporty

Hlavní test před 100. Českým Derby

Velka Chucle

Vrcholem sobotního programu dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha je 68. Velká červnová cena; do tradiční hlavní předzkoušky Českého Derby nastoupí deset tříletých hřebců, na čele s lídrem ročníku, v ČR neporaženým Ratem. V devíti dostizích celkem startuje 107 koní a 32 jezdců, začíná se ve 14 hodin (poslední dostih v 18.00), areál bude otevřen již od 12 hodin.
Velka ChuchleNěkteří adepti jubilejního ročníku modré stuhy již své schopnosti otestovali v červencovém Memoriálu JUDr. Frankenbergera, kde však nestartoval ročníkový šampión Rate. Ten se poprvé od triumfu ve Velké jarní ceně představí právě nyní a, byť se prvně vydá na delší než mílovou trať a proti devíti soupeřům ponese o kilogram a půl více, je jasným favoritem.

Dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračovala v polovině srpna šestou kapitolou, která nabídla devět dostihů, z nichž dva měly status nejvyšší kategorie. Tři týdny před Českým Derby se konala jeho hlavní předzkouška, 68. Velká červnová cena a jejím vysokým favoritem byl dosud v ČR neporažený Rate, ale po nejsilnějším finiši si triumf připsal hnědák srbského chovu Markoni LP. V klisnám vyhrazené 17. Ceně Nory Jeane i při třetím letošním vystoupení zvítězila čtyřletá favoritka Tularka.

DerbyDetail akce

Doprava z centra Prahy je rychlá a pohodlná. Autobus č. 244 odjíždí ze stanice metra Smíchovské nádraží, příměstská vlaková linka S7 jezdí z Hlavního nádraží a nádraží Praha-Smíchov, v opačném směru přijíždí z výchozí stanice Beroun. Oba spoje mají zastávku pár desítek metrů od vstupu do areálu závodiště. K dispozici je také parkoviště pro osobní automobily.

jiri.zlamany@velka-chuchle.cz

www.velkachuchle.cz

 

Podobné příspěvky

V Praze o tomto víkendu probíhá šestý ročník výstavy Lodě na vodě

Afri

Mostecký okruh vypsal závod pouze pro ženy

Afri

V sobotním finále Monster Speedway World Cupu zvítězil Polský tým

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady