Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůSportJiné sportyGlobal Champions Prague Playoffs 2019 míří do Prahy

Global Champions Prague Playoffs 2019 míří do Prahy

Global Champions

Global Champions Prague Playoffs 2019 míří do Prahy

Artisté, umělci, koně a vrcholový sport pod jednou střechou. Prague Playoffs míří do Prahy

Audiovizuální a světelná show, akrobacie, tanec, nejlepší parkuroví jezdci a koně světa – že to nejde dohromady? Omyl! Galashow světového parkuru Prague Playoffs 2019 nabídne nejen to. Zcela unikátní, špičkovým sportem a kulturou našlapaný program zaplní od 21. do 24. listopadu pražskou O2 arenu.

Po loňské veleúspěšné premiéře Prague Playoffs čeká organizátory zcela nová výzva. „Zábavný program pro Prague Playoffs připravujeme pro diváky každého věku. Bude to originální show, oslava mimořádných výkonů lidí i koní, která doplní sportovní klání. Kromě vystoupení jednotlivých umělců bude celá akce doprovázena velkým množstvím různých audiovizuálních uměleckých vstupů včetně velkolepého čtvrtečního zahájení s představením všech týmů nebo velmi energických zahajovacích a vyhlašovacích ceremoniálů hlavních soutěží. Páteční program je věnován zejména rodinám s dětmi, pro které máme připraveny slevy na vstupném,“ řekl Jan Andrlík.

 

Mezi hlavní hvězdy budou patřit Jeremy a Selyne Gonzalez, Guillaume Mauvais nebo Lisa Röckener. “V letošním roce půjde o vůbec největší koňskou show v České republice a jsem přesvědčen, že fanoušci do O2 areny dorazí v hojném počtu a užijí si ji,” dodává Andrlík.

„Teprve druhý úspěch potvrdí, že ani ten první nebyl náhoda, ale že to prostě umíme,“ říká skromně režisér doprovodné show Michal Caban. Rád by umělecký program pozvedl ještě o stupínek výš. Diváci se tedy budou mít opravdu na co těšit. „Doplňujeme více zobrazovačů videoobsahu, připravujeme pestřejší „koňské“ i „umělecké“ show, moderátor Libor Bouček bude mít k rozhovorům více zajímavých hostů, ve foyeru arény bude pestřejší doprovodný program,“ prozrazuje k připravovaným novinkám Caban.

Na bedrech 58letého režiséra leží především umělecká část programu a ceremoniály. „To pro mě znamená vytvořit pestrou audiovizuální show plnou akrobacie, tance, scénického pohybu a řekl bych doslova atraktivního naplnění obrovského prostoru O2 areny. A kromě toho je třeba důstojně, a přitom efektně představit jezdce, týmy, předat ocenění vítězům neboli vytvořit působivé ceremonie,“ říká Caban.

Prague Playoffs je především parkurovým svátkem, proto hlavními hrdiny doprovodné show budou pochopitelně koně. Mezi jednotlivými závodními bloky chystají organizátoři exkluzivní zábavní program s uznávanými mezinárodními jezdci v hlavní roli. Těšit se můžete na koňskou show světového formátu nadupanou špičkovými vystoupeními.

Věděli jste, že na koni lze jezdit bez sedla nebo dokonce skákat přes švihadlo? To umí Lisa Röckener, 24letá vítězka talentové soutěžě v Kielu na Baltic Horse Show 2016. Ve svém elegantním vystoupení předvádí volnou drezuru, kdy kůň reaguje pouze na pohyb jejího těla. Krom toho pracuje s atraktivními prvky jako „skákání přes švihadlo se zářivým lanem“ nebo přes překážky, které drží lidé. To vše dokáže na cválajícím koni bez použití uzdy nebo jiných doplňků.
Že koně neumí tančit? To jistě vyvrátí Selyne a Jeremy Gonzales, kteří roztančí arénu se svými koňmi hrajícími si a tančícími do rytmu hudby v jejich unikátní Gonzales show. Dvojice jezdců vystupuje na galashow po celém světě a jsou pravidelnou součástí nejslavnějších a nejznámějších jezdeckých událostí.
Jezdecký sport je především o souznění jezdce s koněm. To dokonale demonstruje Guillaume Mauvais se svými comtoiskými koňmi, podle nichž nese uskupení název Les Comtois en Folie. Vystoupení vypadá, jako by spolu měli koně a Guillaume domluvenou speciální tajnou řeč. Dokáží reagovat doslova na každý jeho pohyb.
Kromě zahraničních superstar, své jezdecké umění předvede i česká jezdecká špička.

Show s názvem „Dressage meets western“ v podání Terezy Hábové a Jitky Radošové ukáže propojení dvou na první pohled odlišných jezdeckých světů – drezury a reiningu.

Diváci uvidí dostihy shetlandských poníků – zcela nový unikátní projekt, který se představí veřejnosti historicky poprvé v České republice. Pravou dostihovou atmosféru navodí závod speciálně přizpůsobený malým koním a jejich jezdcům v halových podmínkách.

K hale neodmyslitelně patří i halové soutěže spřežení, které jsou vždy plné adrenalinu. V rámci Prague Playoffs bude k vidění exhibice v podání top českých jezdců. Bohatý národní program nemůže být ošizen ani o největší český koňský klenot – starokladrubské koně. Součástí show programu budou i koně z jednoho z nejstarších hřebčínů na světě – Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Jedinečná show bude k vidění každý den od 21. do 24. listopadu. Chcete se taky přijít podívat?

Kdy přijít na show?

21. 11. od 17:20 hodin

22. 11. od 16:50 hodin – rodinná show*

23. 11. od 17:15 hodin

24. 11. od 14:15 hodin

*Nenechte si ujít speciální páteční rodinnou show s 50% slevou pro děti do 140 cm

Základní informace

Název:                    Global Champions Prague Playoffs
Termín:                  21. – 24. listopadu 2019
Dějiště:                   O2 arena, Praha
Účast:                                     16 nejlepších týmů světa + 18 nejlepších jezdců
Prodej vstupenek:                www.Ticketportal.cz
denní vstupenky – 1. patro: 1290 Kč – 2190 Kč, 4. patro: 290 Kč – 990 Kč
Speciální sleva na páteční rodinnou show – 50% sleva pro děti do 140 cm

   balíček vstupenek na celý mítink: 1490 Kč – 6990 Kč

Facebook komentáře

Sdílejte články