Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Atletika Sport Zprávy z Prahy

Český triatlon se chce zviditelnit v Praze

Předsedkyně České triatlonové asociace Lenka Kovářová (na snímku) je nadšená z toho, že bude Praha patřit sportovcům, zejména pak triatlonistům. Od 14. do 16. srpna se v české metropoli bude konat akce s názvem Prague Triathlon Weekend, jejímž vrcholem bude TRIPrague, závod na tratích polovičního ironmana.

Prague Triathlon Weekend

Dvojnásobná účastnice LOH dobře ví, že je to ideální příležitost ke zviditelnění českého triatlonu.

++ Jak se zrodila myšlenka uspořádat poloviční ironman v centru Prahy?

Není to myšlenka úplně nová, vznikla už před několika lety. Ale až teď se skloubila přízeň Magistrátu hlavního města Prahy a zároveň připravenost České triatlonové asociace uspořádat takto velký závod.

++ Kde se zrodila myšlenka závodit v hlavním městě?

Myšlenka částečně vzešla od magistrátu. Přišel jim požadavek od série Ironman, zda by nebyli schopní a ochotní udělat závod tohoto typu v Praze a my jsme byli vyzváni, zda to zvládneme. Pak jsme se začali domlouvat na tratích a ta další jednání následovala.

++ Co závod tohoto formátu může přinést Praze a českému triatlonu?

Je to ohromná příležitost pro triatlon a pro Českou triatlonovou asociaci. Říká se a já s tím souhlasím, že velké asociace a svazy dělají velké události. Myslím, že skloubit triatlon a Prahu je skvělý nápad. A vzhledem k tomu, že Praha bude příští rok evropským městem sportu, tak by byl hřích tohle nevyužít.

++ Hlavní závod TRIPrague bude součástí třídenní akce Prague Triathlon Weekend. Na co všechno se mohou sportovní fanoušci a diváci těšit?

Těch akcí bude opravdu hodně. V neděli paralelně s TRIPrague bude MINI TRIPrague na desetinových vzdálenostech ironmana. Takže 380m plavání, 18km na kole a 4,2km běhu. To je závod pro veřejnost, ideální pro ty, kdo chtějí triatlon vyzkoušet. Kdo si netroufá na všechny disciplíny, může se zúčastnit závodu štafet. Nechybí ani závody pro děti.

Jaká jsou vaše očekávání, co se týče počtu startujících?

My bychom rádi měli na startu tisíc lidí. A věřím, že nám k tomu pomůže i společné pořadatelství se spolkem Cesta za snem, což jsou handicapovaní sportovci. Věřím, že tu tisícovku společně dosáhneme.

Budou ve startovní listině figurovat i esa českého triatlonu?

Zatím máme ve startovní listině necelých 200 sportovců v tom hlavním závodě a nechybí ani exotické destinace, ale ještě jsme nespustili hlavní mediální kampaň. Co se týče jmen, věřím v účast absolutní české špičky. Účast přislíbili Ospalý, Vabroušek, Vodičková, Potůčková. Každý bude mít možnost poměřit své síly s českými hvězdami.

Podobné příspěvky

Heidi má nový klip – Dík za tvůj kus ráje

Šebík

Veletrh MOTOCYKL 2018 představil světovou premiéru

Jaroslav Hauer

Na Novoměstské radnici se rozezní před Vánoci operní a operetní árie

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady