Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Jiné sporty Sport Tiskové Zprávy

Běh se žlutou stužkou opět připomene téma zaměstnávání odsouzených

reditelka veznice Kourim

 Praha, 15. září 2020 – Yellow Ribbon Run (YRR), běh na podporu integrace lidí s trestní minulostí, proběhne ve čtvrtek 8. 10. 2020 v Aktivním lesoparku Řepy. Pod heslem „Uteč předsudkům“ se sejdou úspěšně integrovaní běžci, běžci ze státních institucí, neziskových organizací, firem i „fandové“ – jednotlivci. Jako první se před běžce postaví herec Václav Neužil, který závod symbolicky odstartuje.

Vzhledem k epidemii COVID-19 letos nemohou běžet odsouzení ve výkonu trestu. Ti ale přesto se žlutou stužkou poctivě trénují v rámci sportovních aktivit ve věznicích, odkud na dálku projekt podporují. Akci doprovodí písně, které Petr Čtvrtníček s vězeňskou kapelou Wsedě nahráli ve studiu Davida Kollera.

Yellow Ribbon Run se blíží  – 8. 10. 2020

tiskovka v hotelu Hilton„Letošní koronavirová situace se významně dotýká i vězněných osob. Po propuštění z výkonu trestu budou více než v dobách ekonomického růstu potřebovat pomoc s novým startem. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají,“ říká Petr Dohnal, generální ředitel Vězeňské služby ČR.

 „Stejně tak je v současné době podstatné upozornit na problematiku zaměstnávání bývalých odsouzených a ocenit zaměstnavatele, kteří dávají práci buď přímo vězňům nebo otevírají pracovní pozice lidem se záznamem v rejstříku trestů, dodává Dagmar Doubravová, ředitelka RUBIKON Centra.

Pavel CtvrtnicekBěh a akce se žlutou stužkou doprovází vězeňská kapela Wsedě, jejímž hrdým bubeníkem a zároveň nadšeným ambasadorem YRR je herec a scénárista Petr Čtvrtníček: „Na podzim se nám podařilo, za laskavé podpory Davida Kollera, nahrát obě autorské písně Wsedě. Rádi bychom je prosadili do vysílání v rádiích,“ doplňuje.

Jubilejní 5. ročník běhu organizuje sportovec a filantrop Tomáš Slavata, nově se připojily i další osobnosti. Akci bude moderovat hudebník a moderátor Tomáš Grohregin. Atmosféru zachytí svým fotoaparátem oceňovaný fotograf Jan Jirkovský, který je také autorem fotografií k příběhům běžců pro putovní výstavu „Uteč předsudkům aneb žlutá stužka v pohybu“.

Projekt Yellow Ribbon Run spoluorganizuje Vězeňská služba ČR, nezisková organizace RUBIKON Centrum a Probační a mediační služba.

odsouzeny„U projektu stojíme s našimi partnery od samého začátku. Naši probační úředníci podporují lidi s trestní minulostí každý den a pracují na osvětě k tomuto tématu v jednotlivých krajích. Letošní běh je bohužel poznamenaný současnou koronavirovou situací a právě proto má možná ještě větší význam to, že se uskuteční. Naši pracovníci jsou v běhu mezi klienty každý den, takže lze s nadsázkou říci, že Probační a mediační služba projekt podporuje každou minutu během dne,“ říká Andrea Matoušková, ředitelka Probační a mediační služby.

Speciální „videopozdrav“ poslala také nově nastupující ředitelka vězeňské služby ze Singapuru, kolébky Yellow Ribbon Run.

Odkaz na video ze studia Davida Kollera

Odkaz na píseň žlutá stužka

Odkaz na video Singapur

TZ / Veronika Friebová
PR Specialista Yellow Ribbon
friebova@yrr.cz
www.yellowribbon.cz

Foto:

Jitka Tomečková, photographer

shams@seznam.cz
Facebook – shams world
Instagram – Jitka_shams_photography

Podobné příspěvky

Praha premiérově hostí Mistrovství světa v superenduru!

Eliška Rybenská

Jaromír Jágr dnes slaví 42. narozeniny

Afri

MEZINÁRODNÍ DEN LEDNÍCH MEDVĚDŮ V ZOO PRAHA

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady