Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Šoubyznys

Zpěvák Jakub Ondra byl zatčen a skončil ve vězení

Zpěvák Jakub Ondra byl zatčen a skončil ve vězení. Co provedl a v čem lítá?

Zpěváka a písničkáře Jakuba Ondru, který je známý především tím, že vystupuje a zpívá na ulici, a to téměř po celém světě, zadržela policie v cizině. Jakub poslední dobou zažíval velmi dobré období a slavil jeden úspěch za druhým. Byl vybrán do užšího výběru hudební soutěže Eurovize, vydal nový videoklip, vystoupil ve Švýcarsku na největší hudební události v zemi, podepsal smlouvu s italským vydavatelstvím a spojil se s tanečním projektem 2Choice. Jak se ale zdá, štěstí se otočilo zády a Jakub si zažil i peklo a nyní je o zkušenost bohatší.  Skončil totiž v cele předběžného zadržení. Jak moc je to vážné a co za tím vším vězí?

Jakub Ondra je vyznavač buskingu, pouličního hraní na ulici, a již dříve měl díky tomu oplétačky se zákonem. Vše se ale vždy včas vyřešilo a Jakub vyváznul jen s napomenutím nebo pokutou. Nyní ho ale drželi dva dny v cele předběžného zadržení ve Švýcarsku a tamní policie se s ním vůbec nepárala. Prostě ho zavřeli, sebrali mu všechny osobní věci a rozjeli vyšetřování, aniž by samotnému Jakubovi dali vědět nějaké bližší informace. Zavolat mu dovolili až druhý den, a tak o sobě konečně dal zpěvák vědět.

Důvodem zadržení je samozřejmě busking a špatná shoda okolností! Hrál v zóně, kde je zakázáno jakékoli veřejné vystupování, což prý zpěvák nevěděl. „Hrál jsem v Bielu, kde je to zakázáno, jak už teď vím. Bohužel jsem natrefil na špatného policajta, který to nechtěl nechat jen tak být. No, a když po mně chtěl identifikační údaje, zjistil jsem, že jsem si všechny doklady nechal v Bernu,“ popisuje zpěvák důvod svého zatčení ve Švýcarsku.

Musím říct, že to nebyla úplně příjemná zkušenost. A vůbec nechápu, jak mohou kvůli něčemu takovému nechat člověka přes noc v cele,“ dodává o nepříjemnou zkušenost bohatší Jakub Ondra.

 

Podobné příspěvky

Richard Müller vydává mimořádně upřímnou osobní zpověď Anomália

Jaroslav Hauer

Miss Global Kokešová: Muži jsou stejní jako před sto lety

Jaroslav Hauer

Zpěvák Michal Hrůza vyjíždí s kapelou na jarní klubové turné.

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady