Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Šoubyznys

Zpěvačka Andrea Hauer debutuje na hudební scéně

Pětadvacetiletá česká zpěvačka Andrea Hauer se hlásí o slovo. Její první singl se jmenuje I Think About You. Hudbu k němu napsala společně s muzikantem a producentem Jiřím Vidasovem, text sama. Vznikl k ní černobílý videoklip, jenž natočil Milan Bálek.


„Ta písnička je o krásných chvílích, které jsem prožila s jedním člověkem. Nemohu s ním ale zažít dalšípodobné, protože mě od něho dělí tisíce kilometrů. Chci tou písní také říct, že krásné vzpomínky a prožitky nám nikdo nevezme. A že i když je to někdy bolestivé, musíme jít dál,“ vysvětluje zpěvačka.

Stylově se ve skladbě pohybuje na hranici soulu, r’n’b a jazzu. V tom i interpretaci je pak patrný obdiv k britské zpěvačce Amy Winehouse.

„Je mým nedostižným vzorem. Miluju ji, byla jedinečná. Na konzervatoři jsem o ní psala absolventskou práci. I když jsem ji osobně neznala, myslím, že byla výjimečný člověk s obrovským talentem,“ říká.

Andrea Hauerová má už i muzikálovou zkušenost. Dva roky účinkovala v pražském Divadle Hybernia v představení Alenka v kraji zázraků, k němuž napsal hudbu Vašo Patejdl. V roce 2019 vystupovala sedm měsíců se skupinou složenou z hudebníků z celého světa ve Španělsku, konkrétně v okolí Barcelony a na Kanárských ostrovech.

Ve skupině jsme byli dva zpěváci, můj kolega byl z Jihoafrické republiky. Byli jsme obklopeni nesmírně talentovanými muzikanty z mnoha zemí a společně jsme vystupovali pro lidi z celého světa. Velice mě to inspirovalo.
I díky to mu vím, že se musím opravdu snažit, protože svět je plný nadějných hudebníků a zpěváků,“ tvrdí.

 

Momentálně pracuje na nových písničkách a plánuje vydat další singl.

 

 

Podobné příspěvky

Mega show Queen Relived by Queenie se v září ani prosinci neodehraje

Jaroslav Hauer

Iveta Maurerová měla šperky za milion

Jaroslav Hauer

Festival Brod 1995 vznikl před šesti lety jako vzpomínka na festival Rock for People

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady