Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůŠoubyznysHudbaLegenda šansonu Mireille Mathieu si opět podmanila pražské publikum

Legenda šansonu Mireille Mathieu si opět podmanila pražské publikum

Legenda šansonu Mireille Mathieu si opět podmanila pražské publikum

Francouzská šansonová zpěvačka Mireille Mathieu vystoupila v pražském Kongresovém centru 7. a 8. března 2020. Oba plánované odehrané koncerty byly beznadějně vyprodané. Interpretka mnoha slavných písní a ikona světového šansonu měla během vystoupení několikrát standing ovation a dostávala záplavy bílých růží.

Mireille Mathieu působí na hudební scéně již od šedesátých let dvacátého století. Neodmyslitelně patří mezi velké pěvecké hvězdy typu Paul Anka, Charles Aznavour, Tom Jones a další. Svou hudební tvorbu zasvětila žánru šansonu a dnes se dá považovat za největší žijící legendu reprezentující tento hudební směr. Vystupovala v nejprestižnějších hudebních sálech světa, spolupracovala se slavnými jmény a prodala desítky milionů hudebních nosičů. Ve své rodné Francii je považována za národní ikonu.
V Kongresovém centru zazněly jak nejznámější písně její dlouhé kariéry, tak i nově nahrané skladby z alba Mes Classiques, ke kterým nahrávala videoklipy v historických prostorách Pražského hradu.

Facebook komentáře

Sdílejte články