Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůŠoubyznysKoktejly z křivého ovoce a zeleniny celebrity hodně bavily

Koktejly z křivého ovoce a zeleniny celebrity hodně bavily

Koktejly z křivého ovoce a zeleniny celebrity hodně bavily

K létu patří zábava i různé drinky, ať už alko nebo nealkoholické. A když se spojí příjemné s užitečným a sejdou se ti správní lidé, může se podpořit i dobrá věc. To se také stalo.

Do karlínské restauraci Spojka přišli VIP hosté  na pozvání stravenkové společnosti Edenred ČR, která zastřešuje 57 tisíc provozoven a Potravinové banky Praha.
Zdravé nápoje z ovoce a zeleniny si přišli připravit: herecký a partnerský pár Kateřina Sedláková a Peter Pecha, herečky Ivana Jirešová a Regina Řandová, lídr kapely Botox Honza Kopečný, virtuóz a skladatel Varhan Orchestrovič Bauer a krátce před nimi zpěvačka Míša Nosková. Ta se ale zdržela jen krátce, protože se vyděsila zacpané D1, když směřovala do Jihlavy, kde učí muzikálové herectví v rámci letního projektu Ambroziáda. Svůj koktejl si ale vyrobila. Nechyběly ani zástupkyně ženské krásy ve formě miss. Úřadující Miss České republiky Iveta Mauerová a trojice dívek z finálové dvanáctky letošního ročníku Dominika Benáková, Karolína Brunnerová a Monika Melčáková, jehož finále se uskuteční na podzim v Praze.

V jediné české restauraci, kde je na stropě pověšeno neuvěřitelných 356 živých květin, se konala akce společnosti Edenred na podporu Potravinové banky, s níž dlouho spolupracuje, a  která slouží pro sociálně potřebné. Zároveň bylo setkání určeno jako prevence proti plýtvání jídlem a taky jako prezentace nealko koktejlů, které se dělají z ne úplně krásné zeleniny či ovoce. To by se jinak vyhodilo, ovšem takhle pomůže potřebným.

„Jsem moc ráda, že jsem tady na Spojce alespoň na skok, že jsem to stihla, protože jsem to slíbila. Udělala jsem si s barmanským mistrem Honzou Šebkem koktejl, vyzkoušela jsem si to a potěšilo mě, že to nejen skvěle vypadalo, ale i chutnalo. Teď musím pádit, protože mě úplně děsí ta zacpaná D1,“ odcházela s obavami Míša Nosková.

Zpěvačku a muzikálovou herečku  za barem vystřídal frontman kapely Botox Honza Kopečný, spolu s Varhanem Orchestrovičem Bauerem a Peterem Pechou, který s jazykem na vestě doběhl ze zkoušky nového muzikálu Tarzan. Taky je barman naučil dělat rychlý, dobrý a zdravý nealkokoktejl.

„To je super. My sice s Kačkou moc na koktejly nejsme, ale asi s nimi začneme,“ usmíval se budoucí ženich, kterého za pár týdnů čeká svatba s partnerkou, herečkou Kateřinou Sedlákovou. Ta si zase spolu s hereckými kolegyněmi Ivanou Jirešovou a Reginou Řandovou zkusily „holčičí“ pití.

„Hele, jak se nám to podařilo. Mňam, to je dobrota. Ono je to dobrý a hlavně rychlý,“ usmívala se nastávající paní Pechová na své kolegyně a kamarádky…

„Já koktejly miluju a dáváme si je na chalupě, na dovolené i na párty, když někam jdeme,“ přiznala dabérka a herečka Regina Řandová. Ivanu Jirešovou zase nadchla forma pomoci Potravinové bance a se svou dcerou do ní prý brzo vyrazí něco uvařit a chce jí také podpořit a pomoct. „Je to záslužná a krásná pomoc. Je to super a koktejly jsou bezva,“ podotkla.

Nechyběly ani krásky – úřadující Miss české republiky Iveta Maurerová a tři finalistky z celkových 12 letošního ročníku. „To barevné pití vypadá skvěle. Koktejly známe spíš alkoholické, ale i tohle je moc dobré. A rády jsme podpořily dobrou věc,“ podotkly missí krásky.

„Že bych na to zkomponoval nějakou hudbu o koktejlech?,“ dodal vtipně Varhan Orchestrovič Bauer, který se už pilně připravuje na konec října, kdy se v pražské Lucerně uskuteční jeho velký galakoncert k jeho 50. a 30 letům svobody. Výtěžek půjde taky na dobrou věc – na nevidomé a slabozraké. „Makám na to, do toho jsme se stěhovali, takže se nenudím. Ale tady jsem si to taky moc užil,“ dodal skladatel a excentrický umělec.

Facebook komentáře

Sdílejte články