Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Šoubyznys

Karel Gott má vlastní hvězdu: Je to milník v mé kariéře, jásal mistr

Zlatý slavík Karel Gott (78) má na svém kontě celou řadu cen, nyní mu ale přibyla i vlastní hvězda. Tou totiž ve čtvrtek rozšířilo svůj chodník slávy Hudební divadlo Karlín. Hvězda Karla Gotta tu bude k vidění vedle takových osobností, jako jsou světoví muzikáloví autoři Time Rice či Frank Wildhorn. Karl Gott dorazil na slavnostní odhalení ve skvělé náladě.

„Je to životní milník v mé kariéře,“ prohlásil na úvod a pokračoval” „Hvězda je od nepaměti velký symbol využívaný při různých okolnostech, ať to je šesticípá Davidova hvězda, anebo Betlémská hvězda, která ukazuje cestu, anebo slavné hvězdy před čínským divadlem v Hollywoodu, kde jsou slavné filmové hvězdy, ke kterým jsem vždycky vzhlížel vzhůru.

Dneska se i já zařadím mezi významné osobnosti, které tady jsou. Jsem tady velice pyšný, je to pro mě událost,” prohlásil mistr a dodal. “Když jsem před 35 lety napsal a zpíval melodii, kterou otextoval Pavel Vrba a nazval Hvězda chodníků, netušil jsem, že to bude částečně i o mě. Hvězda chodníků je v tomto případě symbol cesty, která vedla k tomuto ocenění,” prohlásil dojatý Gott.

Pochvaloval si i muzikál Čas růží, který je složen výhradně z jeho písní a právě slaví rok od premiéry. “Interpreti se mých písní zhostili na výbornou,” prohlásil Slavík.

Foto Jaroslav Hauer

Podobné příspěvky

Tenorista Andrea Bocelli převzal Zlatou desku za album Cinema. Plním si přání, svěřil

Monika Nováková

Komu předá Muž roku 2018 Jirka Kmoníček reprezentativní Toyotu?

Jaroslav Hauer

Bubeník Tokhi, který hrál i s Gottem, chystá koncert v Lucerně!

Monika Nováková

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady