Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Šoubyznys Hudba

Bocelli s vystoupením Music for Hope oslovil 3 miliony posluchačů

Nejúspěšnější interpret klasické hudby a nejznámější tenorista Andrea Bocelli 12. dubna na Velikonoční neděli živě vystoupil v ikonickém Milánském dómu. Za doprovodu varhaníka Emanuela Vianelliho zazpíval pět árií – Panis Angelicus, Ave Maria, Domine Deus, Sancta Maria a Amazing Grace. Koncert, který se odehrál na počest oslav triumfu života nad smrtí, se stal nejsledovanější živě streamovanou událostí klasické hudby v historii.

Na YouTube živě sledovaly vystoupení nazvané Music for Hope téměř 3 miliony diváků a záznam si následně pustilo přes 35 milionů uživatelů. K vystoupení obrátilo svou pozornost přes 100 zemí světa, díky čemuž se vystoupení stalo YouTube trendem v desítkách zemí, mezi které patří například Spojené státy, Velké Británie, Itálie, Mexiko nebo Španělsko.

“Dobře známý aforismus nám připomíná, že nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem. Myslím si, že uplynulé velikonoční svátky, jsou toho důkazem. Velikonoce, které oslavují znovuzrození, jsou symbolem toho, že i po těch nejtemnějších nocích vždy vyjde slunce,” komentuje událost Bocelli. “Jsem neskutečně překvapen a poctěn, že se mému vystoupení dostalo tak ohromných reakcí, které dalece přesahovaly má očekávání. Protože jsem věřícím katolíkem, bylo pro mě o to větší ctí a privilegiem propůjčit svůj hlas modlitbě milionů lidí. Je to pro mě důkaz, že můj optimismus týkající se budoucnosti naší planety, je oprávněný.”

Vlajkovou písní vystoupení se stala skladba Amazing Grace, ke které byl natočen i videoklip, který zachycuje Bocelliho zpívajícího na opuštěném milánském náměstí. Záběry Bocelliho jsou proloženy krátkými videi z vyprázdněných světových metropolí, které zachytily drony.

Andrea Bocelli rovněž založil fond nesoucí jeho jméno, který finančními příspěvky pomáhá nemocnicím pořídit potřebné vybavení pro boj s koronavirem.

Podobné příspěvky

Andrea Kalivodová promluvila o plastikách. Proč by do sebe nenechala říznout?

Jaroslav Hauer

Startuje seriál Policajti z centra. Takto se za 10 let změnili fešáci Blažek, Matásek a Zach

Jaroslav Hauer

Když má brácha PRIMA bráchu

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady