Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůZdravíZázraky na počkání do tří dnů: Jak co nejrychleji na chřipku a nachlazení

Zázraky na počkání do tří dnů: Jak co nejrychleji na chřipku a nachlazení

Zázraky na počkání do tří dnů: Jak co nejrychleji na chřipku a nachlazení

Chřipka přepadne za podzimní a zimní sezonu snad každého jedince. Ve vzduchu je spousta patogenů oslabujících imunitní systém, takže jsou lidé k onemocnění náchylnější, než tomu bylo dříve. K posilování imunitního systému nepřispívá ani stres, přepínání se v práci a psychická nepohoda. Kvůli neplaceným prvním třem dnům nemocenské může málokdo marodit týden doma (tak dlouho totiž trvá lidskému organismu, než zvítězí nad zákeřnými organismy).

Chřipka je virové onemocnění, které se přenáší vdechnutím kapének z kašle nebo kýchání, kontaktem s předměty, jako je například posmrkaný kapesník či klika. Inkubační doba se pohybuje od několika hodin do tří dnů. Typickými příznaky tohoto onemocnění jsou bolesti hlavy, kloubů, bolest svalů, únava, nechutenství, horečka, suchý kašel a ucpaný nos. Přechození chřipky může mít vážné zdravotní následky, jako je zápal plic či poškození srdce, a tak lidé řeší dilema: risknout dočasnou bídu, nebo tu trvalou v důsledku závažného onemocnění? Ať už tak nebo tak, chřipka znamená minimálně týden v posteli, přísné dodržování hygieny a pitného režimu a užívání různých léků přinášejících úlevu od potíží. Pokud risknete dlouhodobé zdravotní následky a chřipku přechodíte, vrátí se v ještě horší podobě. Jak to tedy udělat, abychom se s chřipkou vypořádali co nejlépe a nejrychleji?

Pomoci nám může olej z černého kmínu, neprávem opomíjené širokospektrální antibiotikum, o němž se zmiňují takové kapacity, které se zapsaly do dějin lékářství, jako je Avicenna, Hippokrates, Hildegarda z Bibgenu či Paracelsus. Olej z černého kmínu obsahuje vitamíny řady A, B, D, K, vápníku, hořčíku, zinku a dalších stopových prvků. Navíc má jedno plus: Na rozdíl od chemie nemá žádné vedlejší účinky. Z vlastní zkušenosti vím, že olej z černého kmínu kombinovaný s vysokými dávkami C vitamínu a aspoň litrem citronové trávy denně výrazně urychluje léčení. Je však nutné dodržet po celé tři dny přísný klid na lůžku. Další dva dny již můžete sice vstát a pracovat, ale přehánět to se nedoporučuje.

Jako prevenci je dobré brát jednu čajovou lžičku oleje z černého kmínu denně a zapít něčím kyselým. Při počínajících příznacích chřipky, jako je únava a bolest kloubů je dobré zvýšit dávku na dvě čajové lžičky denně (jednu ráno, druhou večer plus tekutý vitamín C v čaji, nejlépe ovocném nebo bylinkovém s medem). Přidala-li se již i teplota, užíváme čajovou lžičku oleje z černého kmínu čtyřikrát denně po čtyřech hodinách plus vitamín C v čaji a citronová tráva. Nutné je také zvýšit příjem tekutin. Když chřipka odezní, je dobré nepřestávat s přísunem vitamínu C a tohoto zdraví prospěšného oleje.

Facebook komentáře

Sdílejte články