Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Životní styl

Modelka Jitka Nováčková a olympijský vítěz Lukáš Krpálek inspirovali k pohybu 51 000 lidí

Vyšlápnout do schodů, pořádně se opřít do dřepů nebo se jen zamyslet nad tím, jak si zpříjemnit ráno. Takovým výzvám mohlo od 15. listopadu 2018 do 6. června 2019 čelit 51 000 uživatelů aplikace Aktivně a zdravě. Ti se nechávali motivovat a inspirovat na cestě za lepším životním stylem. S podporou Jitky Nováčkové, Patricie Solaříkové, Lukáše Krpálka a dalších osobností z řad českých sportovců, food blogerů a výživových specialistů měli zájemci možnost čelit až 144 výzvám. Dohromady se splnily vice jak 100 000x. Cílem aplikace, která vznikla pod iniciativou Vím, co jím a piju o.p.s. za podpory generálního partnera České podnikatelské pojišťovny, bylo poukázat, že i malé změny v každodenní rutině mohou mít velký vliv na zdraví a celkovou kondicí.

Neuvěřitelné výsledky ukázala například výzva „Do schodů“ během níž apeloval judista a olympijský vítěz Lukáš Krpálek, aby pro jednou lidé vynechali výtahy a eskalátory a vzali to po svých. Úkol se tak ujal, že se objevil v aplikaci Aktivně a zdravě celkem 4x a výsledná čísla jsou ohromující. Dohromady totiž vyšlo 5 142 nadšenců neuvěřitelných 155 678 schodů. Eiffelovu věž by společně překonali více než 220x, Petřínskou rozhlednu dokonce až 520x. „Jsem rád, že jsem mohl být součástí takového projektu. Myslím, že není nic lepšího než jít ostatním příkladem,“ pochvaloval si Lukáš Krpálek. Pod jeho taktovkou zvládlo také 5 460 zapojených celkem 109 000 dřepů. Sami přiznávali, že je často pořádně bolela stehna.

Vždy s úsměvem

Příjemnějším výzvám čelili uživatelé s Jitkou Nováčkovou, která, jak sama říká, aktivně a zdravě žije. „Vidím u své rodiny a okolí, že to není tak běžná věc. Byla bych ráda, kdyby se to změnilo, protože čím více nás bude, tím víc šťastných lidí uvidíme kolem,“ sdělila své přání Jitka Nováčková. Proto její výzva „Každý den s úsměvem“ v sobě nesla dotaz: „V čem se chceš změnit?“. Nejčastěji lidé odpovídali, že chtějí více cvičit a relaxovat, také se častěji smát, učit se angličtinu nebo přidat do jídelníčku více zeleniny. Oblíbený byl i její pravidelný úkol „Rituál pro krásnější den“, v němž se fanoušků ptala, čím si zpříjemňují ráno. Jednoznačně vedla sprcha, dobrá snídaně a 3x posunutý budík.

K zamyšlení o tom, co vlastně jíme, vybízeli i gastronomický poradce Roman Vaněk ve svých video příspěvcích a food bloggerka Coolinářka. Zkusili jste někdy vynechat cukr na celý den? S Coolinářkou to ve třech výzvách zkusilo skoro 3 000 lidí a přibližně stejný počet prověřil své znalosti v testu o výživě s Romanem Vaňkem.

Do projektu se zapojila i Patricie Solaříková a sportovci Martin Fuksa, Barbora Havlíčková a Lucie Svěcená. Společně s ostatními ambasadory vymysleli pro uživatele 144 výzev. Hrdým partnerem celého projektu byla Česká podnikatelská pojišťovna, která se touto formou rozhodla motivovat a inspirovat veřejnost ke změnám v životním stylu a k aktivní podpoře zdraví a kondice české populace.

Related posts

Akce pro seniory – poslední volná místa

Afri

Láska i ručičky vah přenáší: příběhy slavných baculek a jejich pohublých partnerů

Afri

Čtyřiadvacet hodin v kuse cvičilo od pátku do soboty více než 300 pacientů, lékařů a přátel v Sokolovně v Průhonicích u Prahy.

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady