Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Ženy Životní styl

Missis 35 + paní Aleny Kostkové, vítězka soutěže v roce 2014

Odpovědi na otázky

Missis 35 + paní Aleny Kostkové, vítězka soutěže v roce 2014

Jak byste se našim čtenářům ve zkratce představila? Povolání, rodina, koníčky… Jmenuji se Alena Kosková. Loni jsem se zúčastnila soutěže Missis Models 35+ a umístila jsem se na prvním místě.

Moje povolání je obchodní zástupce. Uvádím na trh novou značku kabelek. Se svým manželem jsme před pěti lety dostavěli dům v Moravanech u Brna. Mám jednoho syna, milou snachu a dva vnuky. Mám spoustu zálib. Podle momentální situace a podle možností je střídám. Většinou je to pohybová aktivita a to: jízda na kole, plavání, lyžování, tanec, cestování a četba. Miluji hudbu, přírodu a moře. Co byste označila za své a) kladné, b) záporné vlastnosti. Nejdříve jsem s ptala manžela, který mne dobře zná, jaké mám záporné a kladné vlastnosti. Když jsem se ptala, jaké mám záporné, odpověděl ,, nevím “. Když jsem se ptala na kladné , zamyslel se a odpověděl opět ,, nevím “. Tak jsem se musela ohodnotit sama. Kladné jsou: trpělivost, spolehlivost, optimismus. Záporné : cholerik, ale tato vlastnost zapadá i mezi kladné, protože jsem disciplinovaný cholerik. Další záporná vlastnost je roztržitost a také jsem nepříjemná, když mně někdo naruší dobře propracovaný plán.

Máte nějaký drobný hřích či zlozvyk, kterého byste se ráda zbavila?

Mám. Neustále něco hledám. Stále měním uložení věcí v domácnosti, takže i v ledničce dovedu hledat máslo docela slušnou chvilku, a to mně vadí. To bych chtěla změnit.

Jak vás napadlo přihlásit se do soutěže?

Dozvěděla jsem se o soutěži od sestry. Byla jsem zvědavá, jak taková soutěž pro ženy 35+ probíhá. Když mi bylo patnáct, tak jsem se podobné soutěže zúčastnila. Hraniční věk byl dvacet let. Tehdy jsem byla mezi třemi vybranými. Mezi těmito soutěžemi bylo víc jak čtyřicet let ! Pořadatelé rádi skloňují, že v každém věku lze vykročit k novému štěstí a účastnicím se zvedne sebevědomí? Jak je to u vás? Platí to tedy?

Musím potvrdit, že ano. Většina z nás si plní během života spoustu povinností, při kterých se jaksi sebevědomí vytratí. Možná si ho nijak neupevňujeme, a nebo to nepovažujeme za tak důležité. A ono to důležité je! Manžel mně po soutěži sice nezačal nosit snídani do postele, ale změnilo se to, že už mi to nevadí! Přesto musím přiznat, že z mého vítězství měl velkou radost. Na co z loňského finále nejraději vzpomínáte? A co byl nejtvrdší oříšek, pokud vůbec takový byl?

Ráda vzpomínám na soustředění v Břežanech. Byla to krásná atmosféra. Přes den jsme připravovaly choreografii a večer byla volná zábava. Moc jsme si to užily a ještě více spřátelily.Prostě nezapomenutelné dva krásné, slunné dny. Pak další silný zážitek byl pro mne samozřejmě vyhlášení vítězek. Když jsem slyšela svoje jméno, myslela jsem, že radostí omdlím! Byl to jeden z nejkrásnějších okamžiků v mém životě. Nejtvrdší oříšek pro mne byl, chodit ladně v botách o číslo větších.

Co byste chtěla vzkázat své následovnici, která se stane v pořadí druhou Missis Models 35+? Aby jí ta výhra a soutěž přinesla tolik, co mně. Nádherné okamžiky, start novým věcem a úžasné ceny! A ještě jeden vzkaz, a to…narodily jsme se ženami a záleží jenom na nás, jestli ženami zůstaneme… Na svůj věk vypadáte neuvěřitelně mladě. Prozraďte, prosím, pro naše čtenářky – co dělat, aby člověk vypadal i po padesátce tak úžasně… Chvilku jsem přemýšlela, co napsat. Myslím si, že dělám pro to málo. Asi je to můj životní styl a pozitivní přístup k životu. Jsem optimista a problémy řeším nejraději hned. Raduji se z maličkostí a neustále plánuji budoucnost. Stále mně baví to, co ve třiceti. Miluji pohyb v jakékoliv podobě. Ať je to tanec, sport nebo chůze. Mám ráda lehkou stravu, ovoce i zeleninu. Miluji francouzskou a italskou kuchyni. Každý den vařím. Aspoň mám vše pod kontrolou. Snažím se o sebe pečovat a s přibývajícím věkem to považuji jako nutnost. Ráda nosím to, v čem se cítím dobře.

Bez čeho se absolutně neobejdete?

Bez rodiny a dobrých přátel a pokud jde o hmotné věci, tak bez kabelky, kde mám úplně všechno! Čemu vás především dosavadní život naučil? Trpělivosti, skromnosti, cílevědomosti.

Co pro vás znamená být sama sebou?

Pro mne to znamená: nepřetvařovat se a nehrát si na někoho jiného. Mít vlastní názor a myšlení. Věřit si a mít své sny. Uvědomovat si svoji hodnotu a jedinečnost. O čem v poslední době nejvíc přemýšlíte? O tom, čeho chci ještě dosáhnout a naučit se a přitom prožít nenahraditelné chvilky s rodinou.

Co si představujete pod pojmem absolutní odpočinek?

Dobře se vyspat a jít na celý den do přírody.

Jaké vlastnosti musí mít muž, který může stát po vašem boku?Co je pro vás ideál chlapa?

Muž po mém boku musí být zodpovědný, tolerantní, upřímný a měl by mít smysl pro humor. Ideální muž je ten, který po mém boku vydrží po celý život a přitom bude šťastný!

Kdy jste se v životě cítila nejšťastnější, a kdy naopak nejsmutnější?

Nejšťastnější jsem vždy, když se mi něco podaří. Když se mi narodil syn, když se narodila vnoučata, když jsme postavili dům, když jsem šťastně zamilovaná a naposledy, když jsem vyhrála Missis Models! Nejsmutnější, když v rodině byly vážné nemoci a závažné problémy.

Máte nějaký nesplněný sen?

Můj sen je mít tolik času, abych zvládla všechno, co chci zvládnout !

Věříte v lásku a) na první pohled, b) na celý život?

V lásku na první pohled věřím, protože jsem to sama prožila. V lásku na celý život také věřím, protože znám páry, které jsou spolu celý život. Je to vlastně o schopnosti partnerů, kteří ustojí proměny lásky. Od zamilovanosti, až po hlubší cit a potřebu být spolu.

Co vám nejvíce vadí na lidech okolo či na celé naší společnosti?

Vadí mi na lidech, že se málo na sebe usmívají. Vždyť úsměv nic nestojí! Náš časopis je zaměřený hodně na ženy a muže za volantem. Jak byste sama sebe označila coby řidičku?

Coby řidička,doufám, že jsem v průměru. Jinak jsem na silnicích za volantem ohleduplná k ostatním.

Máte nějaký vysněný vůz? A proč?

Nové Audi TT Roadster Je to menší vůz, což při parkování je výhoda. Dobrá spotřeba, skvělé zrychlení, při předjíždění se to cení. A navíc, v létě je jízda v kabrioletu úžasně romantická! Kdybyste chytila zlatou rybku a mohla mít tři přání, jaká by byla? 1.Aby se nevedly nesmyslné války a nebyly žádné katastrofy. 2.Zdravou vodu, vzduch a potraviny. 3,Hodně lásky.

Podobné příspěvky

Sto let republiky připomene lokomotiva, která bude propagovat Českou republiku u nás i v zahraničí

Afri

Firma Amazon otevřela ve Středočeském kraji obří distribuční centrum .

Afri

Rodinné firmy mají výhodu v kontinuitě

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady