Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiReportážePostcrossing aneb návrat k pohledům

Postcrossing aneb návrat k pohledům

Postcrossing aneb návrat k pohledům

Doby, kdy se poštovní schránky plnily pohledy a dopisy jsou skoro pryč, nakonec i děti z táborů či různých výletů radši posílají sms, než aby si vybraly formu dopisu. Postcrossing se však snaží pohledy neházet do koše ani do historie.

O co jde? Postcrossing je projekt, jenž propojuje celý svět pomocí skutečné pošty tím, že vám umožní vyměňovat pohlednice s náhodnými uživateli z celého světa. Není to nic složitého, jednoduše se stačí zaregistrovat na webových stránkách a poslat prvních pět dopisů na adresy, které si vylosujete. Pohledy “cestují” do celého světa a tak není výjimkou, že pohled poputuje až do Číny, Ruska či USA. Nutná je vždy registrace pohledů, které k Vám doputují a to platí i na druhé straně. Proto je důležitou součástí postcrossingu i tzv. ID, které je vždy přiděleno spolu s adresou. Jakmile by někdo zapomněl ID na pohled napsat, jeho pohled se neregistruje a tak hranici prvních pěti pohledů nesplní.

Poté, co zvládnete první krok a pohledy druhá strana zaregistruje, můžete se těšit na pohledy, které dorazí do Vaší schránky. Na profilu si každý napíše, které pohledy preferuje, zda radši dostává pohledy měst, kytek, zvířat apod. Není to tak, že vždy dostanete pohled s motivem, který jste uvedli v profilu, ale postcrossingová komunita se snaží vždycky Vaším požadavkům vyhovět.

Na pohledy, které přijdou není nutné odepisovat zpět dalším pohledem. Avšak tato metoda není zakázána a každý si tak může vytvořit mezinárodní přátelství. No uznejte, není hezčí otevřít schránku s pohledem od někoho na druhém konci světa, než složenku, co vše musíte zaplatit? Neváhejte a přidejte se do komunity Postcrossingu – nic to nestojí, pokud nemluvíme o známkách, do těch investovat musíte. Možná pro někoho nevýhodou je, že webové stránky jsou v angličtině. Ostatně i pohledy by měly být napsány anglicky, pokud osoba, které je pohled posílán nemluví stejným jazykem jako odesílatel. Ovšem nemusíte se obávat náročnosti, vše je vysvětleno jednoduchou angličtinou a na procvičení daného jazyka je to ideální.

Více informací se dozvíte na webových stránkách www.postcrossing.com

878bef8089b3511096bcf860ca728bbe

Facebook komentáře

Sdílejte články