Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Do Prahy míří roadshow představující svět elektronických sportů veřejnosti

Je hraní počítačových (mobilních, konzolových nebo dalších digitálních) her sportem nebo není? Například v Německu hraní digitálních her mezi oficiální sporty jako fotbal nebo hokej zařadili.

e sportovciV Česku je však stále takové hraní skloňováno jen s negativními dopady na mladé jako závislost, hazard nebo obezita. Jak je to doopravdy?

Může jít o neškodnou zábavu nebo opravdový sport plný dramat, tréninku a dechberoucích výkonů? Každý se může sám přesvědčit už 29. 3., kdy roadshow Electronic Sport Show zastavuje v obchodním centru Nový Smíchov.

Dva dny (29. 3. – 30. 3. 2019) bude v pražském OC Nový Smíchov trvat program, který má za úkol ukázat, že elektronické sporty nejsou jen nepochopené zlo, kterému podléhají dnešní děti.

Kdokoliv může přijít a stát se na den elektronickým sportovcem, zasoutěžit si o ceny a prověřit si, že bez tréninku, soustředění nebo dalších vlastností, které opravdový sportovec potřebuje, nedosáhne vítězství stejně jako v každém jiném sportu.

Soutěžit se bude celé dva dny se sobotním finálovým vyvrcholením podle zaběhlých turnajových pravidel ve hrách FIFA 19 a Fortnite.

Žebříčky a jednorázové turnaje ale budou vedeny i ve virtuální realitě Beat saber VR, u které si člověk i fyzicky zamaká.

Facebook komentáře

Sdílejte články