Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůPro ženyVolný časPočítačové hryDo Prahy míří roadshow představující svět elektronických sportů veřejnosti

Do Prahy míří roadshow představující svět elektronických sportů veřejnosti

Do Prahy míří roadshow představující svět elektronických sportů veřejnosti

Je hraní počítačových (mobilních, konzolových nebo dalších digitálních) her sportem nebo není? Například v Německu hraní digitálních her mezi oficiální sporty jako fotbal nebo hokej zařadili.

e sportovciV Česku je však stále takové hraní skloňováno jen s negativními dopady na mladé jako závislost, hazard nebo obezita. Jak je to doopravdy?

Může jít o neškodnou zábavu nebo opravdový sport plný dramat, tréninku a dechberoucích výkonů? Každý se může sám přesvědčit už 29. 3., kdy roadshow Electronic Sport Show zastavuje v obchodním centru Nový Smíchov.

Dva dny (29. 3. – 30. 3. 2019) bude v pražském OC Nový Smíchov trvat program, který má za úkol ukázat, že elektronické sporty nejsou jen nepochopené zlo, kterému podléhají dnešní děti.

Kdokoliv může přijít a stát se na den elektronickým sportovcem, zasoutěžit si o ceny a prověřit si, že bez tréninku, soustředění nebo dalších vlastností, které opravdový sportovec potřebuje, nedosáhne vítězství stejně jako v každém jiném sportu.

Soutěžit se bude celé dva dny se sobotním finálovým vyvrcholením podle zaběhlých turnajových pravidel ve hrách FIFA 19 a Fortnite.

Žebříčky a jednorázové turnaje ale budou vedeny i ve virtuální realitě Beat saber VR, u které si člověk i fyzicky zamaká.

Facebook komentáře