Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
výstava lastur

Mezinárodní prodejní výstava lastur

Jsme pyšní na to, že můžeme ukázat to nejvzácnější ze svých sbírek, proto naše výstava láká návštěvníky všech generací a to nejen z České republiky, ale i z ostatních států celé Evropy. Svět mořských lastur i ostatních mořských přírodnin je fascinující pro každého, kdo má rád přírodu.

Dopřejte sobě i svým dětem mimořádný zážitek a nechte je nahlédnout do tajemných hlubin oceánů a poodhalte roušku tajemství, jež mořské mušle obklopuje ! Poklady z mělkých vod i hlubin všech moří a oceánů vám dodají energii a uchvátí vás svou krásou !

Český klub sběratelů lastur Vás zve na

XXII. MEZINÁRODNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVU LASTUR PRAHA 2017

  • Sobota 14. říjen od 10 : 00 do 17 : 00 hod.
  • Neděle 15. říjen od 9 : 00 do 15 : 00 hod.

místo konání: KD Ládví, Burešova 1661, Praha 8

výstavaCílem výstavy je snaha přiblížit fascinující svět mořských měkkýšů širší obci obdivovatelů této nádherné části přírody. Je to vůbec největší akce svého druhu ve Střední a Východní Evropě. Téměř na stovce výstavních stolů bude možné spatřit tisíce různých druhů lastur, od běžných až po velmi vzácné hlubokomořské druhy s pestrou škálou barev a tvarů.

Návštěvníky okouzlí a nadchnou ulity od těch nejmenších až po ty největší, často i v rekordních velikostech. Mnohé mušle, které zde budou k vidění, se představí veřejnosti vůbec poprvé a řadu z nich nevlastní ani Národní muzeum. Nebudou chybět ani nově objevené lastury z extrémních hloubek.

Výstavy se zúčastní jako vždy zahraniční sběratelé. Letos v rekordním počtu dvanácti zemí – Slovenska, Anglie, Francie, Polska, Německa, Maďarska, Chorvatska, Rakouska, Itálie a Belgie. Japonska a Senegalu s ukázkami vzácných lastur. Samozřejmě, že členové Českého klubu sběratelů lastur (145 členů) předvedou také to nejzajímavější ze svých sbírek.

Výstavu bude provázet slosovatelná anketa pro všechny návštěvníky o nejzajímavější výstavní kolekci. Tři vylosovaní návštěvníci obdrží jako cenu krásné lastury. Návštěvníci, kteří mají doma nějaké mušle, o kterých by se chtěli něco dozvědět, je můžou přinést a ukázat některému z pořadatelů. Rádi je pomůžeme identifikovat, případně určit jejich hodnotu.

Může být mezi nimi i unikátní a drahý kousek. K dispozici bude pexeso s mořskýni mušlemi, jediné svého druhu.

Výstava bude doplněna o dětský koutek, kde si tvořivé děti samy vymodelují mušle z připravených materiálů a bude na ně čekat mnoho dalších zábavných aktivit.

Na výstavě nebudou chybět mince, známky, telefonní karty s mořskou tématikou a rovněž zkamenělé mušle. Vstupné: 30,- Kč studenti a důchodci a 60,- Kč dospělí Děti do 10 let zdarma

Předseda klubu: Jaroslav Derka

jderka@volny.cz

T – 604821249

 

Facebook komentáře

Jsem brněnský novinář a přispěvatel na různé blogy. Jsem také správce webu Pražského zpravodaje a píšu na Blog iDNES - http://hynek.blog.idnes.cz . Nepřetiskuji tiskové zprávy, protože práce novináře musí být nezávislá a autentická. Nejdu s davem. Dav je smrt novináře. Exkluzivita a vlastní články a fotografie - to je má práce. Pracuji v reklamě na internetu a používám klasické metody propagace jako SEO pro lidi, PPC. Také využívám netradiční metody propagace. Provádím analýzy webů. Tvořím weby na Wordpressu. Neustále se učím nové poznatky.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com