Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůPolitikaSvoboda nebyla nikdy zadarmo

Svoboda nebyla nikdy zadarmo

Svoboda nebyla nikdy zadarmo

Výstava v prostorách JAZZOVÉ SEKCE ve Valdštejnské ulici 14 je nejen o roku 1968. Je zde instalováno 21 panelů, kde můžete zhlédnout činnost Jazzové sekce od roku 1971 –  1988.

Tyto panely mapují uskutečněné i neuskutečněné jazzové festivaly. Dokumenty i různá setkání. Prostě vše, co se přímo i nepřímo týká všech z této komunity, pohybujících se na poli jazzovém i společenském. Zároveň vše – různé domácí, ale hlavně zahraniční ohlasy z různých médií, ale i zemí.  Citujeme preambuli výstavy, kterou koncipovali a zároveň realizovali: Tomáš Křivánek, Vladimír Kouřil, Ivan Prokop, Jiří Kučera, Jiří Volek, Jano Kukučka, Jiří Exner,  Arpád Abonyi, Čestmír Huňát, Jana Jelínková, Vlastimil Krčmář.

Záštitu této výstavě dal i prezident České republiky Miloš Zeman:

Výstavou chceme promluvit k pamětníkům a připomenout jim tehdejší léta, kdy byli členy Jazzové sekce, ale i k současnosti a připomenout, že SVOBODA NEBYLA NIKDY ZADARMO. ANI V SOUČASNOSTI NENÍ ZADARMO A V BUDOUCNOSTI TAKÉ NEBUDE ZADARMO!
Výstava je unikátním dobovým svědectvím o práci a boji skupiny svobodomyslných kultury-milovných lidí, aktivistů Jazzové sekce, kteří byli státními orgány ČSSR vtlačeni do role kulturní opozice. Výstava je tedy o boji za nezávislou kulturu s totalitní mocí tehdejší ČSSR. Současně na podporu svobody slova, uměleckého projevu a demokracie v dnešní době.“

Na výstavě uvidíte i úřední dokumenty jak o Jazzové sekci, tak i co psala naše periodika o tehdejší společensko-politické situaci. Výstava v každém případě stojí za podívanou.

Facebook komentáře

Sdílejte články