Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Politika

Sportovně-cestovní nazdar (staronové koalici) před prázdninami

Vražedné vedro je nejen venku, ale i v české politice. Hoří nejen Prague Pride, ale i okolo výstavby protihlukové bariéry v ulici 5. května.

Náměstek Petr Dolinek musel sice zdůvodňovat dvě záležitosti ohledně jedné z veřejných zakázek, ale prošla mu. Rušno bylo i okolo výstavby protihlukové stěny v ulici 5. května. Občanům se nelíbí výška stěny, protože tato stěna zadržuje imise s magistrály a také to, že by protihluková stěna mohla zabrzdit zřizování cyklostezek a výsadbu stromořadí. K výstavbě se vyjádřil i předseda výboru pro dopravu Matěj Stropnický, který pokritizoval náměstka Dolinka za to, že se zaklíná bezbariérovostí, zatímco naopak bariéru výstavba protihlukové stěny vytváří. Podotkl dále, že to je proti programovému prohlášení a že lidí, kteří s výstavbou protihlukové stěny nesouhlasí. Reagoval také na vyjádření paní zastupitelky Udženija, že neexistuje alternativa a vyjádřil se v tom smyslu, že si ODS změny nepřeje. Stropnický dále podotkl, že existuje technokratické kontinuum, které současné koaliční i opoziční strany opakují. Podotkl dále, že jako projekt do budoucnosti nepřipadá magistrála v úvahu. Zastupitel Karel Březina za ČSSD podotkl, že revoluční řešení odmítá a podporuje řešení evoluční. Poučil Stropnického, že změny nelze provést zítra jako otočením kouzelného prstenu ze seriálu Arabela a obvinil předsedu Výboru pro dopravu z demagogie. Jiskřilo to i v občanských interpelacích kvůli Prague Pride. Interpelující občan upozornil na to, že se loňského průvodu hrdosti zúčastnili i pedofilové a program byl již za hranou vkusu. Bouřlivé fuuuuuuuuuuuuuuuuj jako reakce na odpověď paní primátorky hovoří za vše.

Ať je to s tou protihlukovou  nádherou, jak chce, jisté je, že se dva zbývající koaliční partneři kroutí jako přišlápnuté žížaly, tak nevím: Přežije tohle nerovné koaliční  manželství nejen prázdniny, ale i příští zastupitelstvo?

 

Podobné příspěvky

Loutka neokonů Obama je připraven riskovat třetí světovou válku v Jihočínském moři

Afri

Tajemství Bělobrádkových cest do země Velkého Bratra, aneb lidovečtí bratři a sestry pod vedením kosmopolitních kouzelníků Hermana a Gabala

Afri

Kandidátní listina – Ano 2011

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady