Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Občansko Právní Poradna

ÚAMK na lince 1234 zodpoví dotazy spojené s koronavirem

UAMK

Pomoc hledejte na lince ÚAMK 1234. Call centrum ÚAMK, na které běžně míří dotazy motoristů, je od tohoto momentu připraveno pomoci všem, kdo si neví rady a hledají informace v souvislosti s koronavirem, mimořádnou situací, v níž jsme se všichni ocitli. Zkušení operátoři call centra, které je v provozu nepřetržitě 24 hodin, už teď zodpovídají dotazy každému volajícímu na čísle 1234.

Unikátní, dobře zapamatovatelné číslo 1234 poskytl ÚAMK ve spolupráci se TV Prima. Snahou ÚAMK a skupiny Prima je pomoci všem, kdo si v dané mimořádné situaci nevědí rady, potřebují pomoc, informace nebo jen prosté lidské pochopení.

Proč ÚAMK? Nejen, že call centrum má všechny potřebné technické parametry a moderní IP technologie, je schopno v jeden a tentýž okamžik přijmout až 180 telefonních hovorů, ale hlavně má schopné a zkušené operátory. Ti jsou zvyklí po celý rok nepřetržitě 24 hodin řešit problémy motoristů, ať se stanou kdekoliv, a poradit s celou řadou problémů. Že umějí podat pomocnou ruku a stát se zdrojem informací i při mimořádných situacích dokázali již dvakrát při povodních, které v roce 2002 a 20012 zasáhly naši republiku. V nejfrekventovanější den řešili téměř 18 tisíc hovorů. ÚAMK cítí zcela přirozeně povinnost pomoci i za dnešní situace.

„Jako poskytovatelé asistenčních služeb jsme zvyklí provozovat dispečink 24 hodin denně, 365 dní v roce. Rozhodli jsme se proto ve spolupráci s mediální podporou skupiny Prima spustit informační linku s jednoduchou volbou 1234, kde se veřejnost dozví všechny nezbytné informace ohledně koronaviru i situace v dopravě. Věřím, že pomůžeme zvýšit informovanost české veřejnosti,“ dodává JUDr. Oldřich Vaníček, prezident ÚAMK. „Cítíme svoji povinnost být s těmi, kdo se ocitli v nouzi, je to naše krédo, pokud jde o motoristy, a nyní i všechny občany.“

Jakmile se operátor speciální informační linky 1234 ohlásí jménem a zeptá se: čím vám mohu pomoci, může se volající ptát na celou oblast témat souvisejících s koronavirem COVID-19. Například, kde je od místa jeho bydliště nejbližší hygienická stanice a jakou má provozní dobu, nebo odběrové místo pro test na přítomnost viru. Rovněž sdělí dotazovanému, které oblasti v ČR jsou v karanténě a kam se vůbec nemá vydávat. Kdy jsou pro seniory otevřeny obchody s nejnutnějším zbožím, zda a jak je možné nouzově vycestovat například pro blízkého repatriovaného z ciziny.

Zcela unikátní službou je možnost repatriace vozidel a jejich převoz i odstavení, které je schopen ÚAMK zajistit. To se například stává těm, kdo jsou repatriováni z ciziny na jiné domácí letiště, než kde mají svůj osobní vůz. Ale taková situace se může dotknout i těch, kdo jsou vyšetřeni na přítomnost koronaviru a okamžitě umístěni do nemocnice, bez šance postarat se o svoje vozidlo.

Samozřejmě, že linka 1234 je tu i pro ty, kdo hledají informace o finanční pomoci státu rodinám, podnikatelům a podobně. Ze zkušenosti z období povodní operátoři call centra ÚAMK vědí, že zvláště pro starší, ale i osamělé je pouhý fakt, že je někdo vyslechne, velkou vzpruhou a pomocí. A přesně to chce speciální informační linka ÚAMK – 1234. Pomoci těm, kdo to potřebují.

ÚAMK je ryze českým poskytovatelem asistenčních služeb s nejdelší tradicí v poskytování asistenčních služeb v České republice s přímým napojením na mezinárodní síť evropských i světových automotoklubů, sdružených v mezinárodních organizacích FIA (Fédération Internationale de l´Automobile) a ARC Europe. I díky tomu zajišťuje kvalitní asistenční služby kdekoli v Evropě i ve světě. Odkaz na motoristické aktivity, ke kterým se ÚAMK hrdě hlásí, sahají až do roku 1904, kdy byla na našem území založena první motoristická organizace. Po roce 1990 byl ÚAMK prvním subjektem, který v České republice zavedl asistenční služby pro širokou motoristickou veřejnost v podobě, jak ji známe dnes.

Pro další informace se obracejte na:

https://www.facebook.com/virusinfohelp/

Igor Sirota – email: Igor.Sirota@uamk.cz

 

Podobné příspěvky

Právní poradna pro čtenáře Pražského zpravodaje

Šebík

Co dělat, když musíte zrušit či přesunout plánovanou svatbu

Afri

Jak se nepřipravit o šanci na vyšší rodičovský příspěvek!

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady