Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje

Známé tváře přišly plnit přání dětí z dětských domovů

Až do 18. prosince probíhá v Europarku Štěrboholy tradiční vánoční charitativní akce Dopisy Ježíškovi, jejímž smyslem je potěšit pod vánočním stromečkem 471 dětí z 13 dětských domovů. Akce probíhá už podruhé ve spolupráci s Nadačním fondem Hanky Kynychové.

Letošní ročník byl veřejnosti představen v rámci charitativní mikulášské akce, která proběhla v Europarku za účasti celé řady známých tváří v čele s Hankou Kynychovou. Zazpívat přišli Milan Peroutka, Ivana Korolová, Jan Bendig nebo Natálka Grossová, která zazpívala se svým spolužákem z konzervatoře Lukášem Mazačem, který pochází z dětského domova v Humpolci a s Nadačním fondem Hanky Kynychové spolupracuje už dlouhá léta. Marek Dědik děti učil základy latino dance a svému synovi Bertramovi poprvé ukázal čerta. S dětmi dorazili také moderátoři Štěpánka Duchková a Petr Vojnar. Akci si nenechaly ujít ani herečky Dana Morávková a Hana Gregorová.
Právě Hana Gregorová neváhala a splnila jedno z přání na vánočním stromečku v Europarku Štěrboholy. Vybrala si přání dívky z dětského domova, zašla do nejbližšího obchodu, kde zakoupila vysněné kozačky, které následně předala hostesce ve stánku u vánočního stromku Dopisy Ježíškovi, kde dárek zabalí a předají do příslušného dětského domova. Jako poděkování si odnesla ručně vyrobené přáníčko právě od dívky, které přání splnila. „Je mi sympatické, že v Nadačním fondu Hanky Kynychové jde o děti a o dětské domovy, proto jsem už po několikáté akci Hanky Kynychové podpořila. Navíc také znám paní, která pracuje v Klokánku jako teta a vím, jak je to těžké, a jak je dětem smutno, a prostě mi to přijde strašně smutné. Tak Hanku obdivuji a myslím si, že dělá úžasnou věc, proto je pro mě samozřejmé, že když mám čas, tak Hanku a její nadaci kdykoliv ráda podpořím,“ nechala se na akci slyšet principálka Divadélka Radka Brzobohatého. Stejně jako pro ostatní hosty akce i pro ni jsou Vánoce jedním z nejkrásnějších svátků v roce. „Těším se na Vánoce. Mám načančáno. Ještě bych chtěla, kdyby mi to vyšlo, zajet do Bratislavy na tržiště koupit kapustu – to je slovensky kysané zelí – a nějaké dobré klobásy. Ale jestli mi to nevyjde, tak je koupím v Praze. Menu máme slovensko – české. Máme kapustnici, hovězí polévku s játrovými knedlíčky, dále máme kapra, řízky, majonézový salát a pak podle Radka (Brzobohatého) i valašský salát bez majonézy,“ popsala přípravy na Štědrý den herečka a dodala: „Každý rok máme tradici, že po večeři musí všichni za dveře, já zhasnu, pustím Tichou noc a zazvoním na zvoneček. Až pak mohu všichni vejít, popřejeme si hezké svátky…a všichni musí být samozřejmě svátečně oblečení.“
Dětské přání v podobě dárku splnila také moderátorka Štěpánka Duchková, která na akci dorazila se svými syny. Zpěváci Ivana Korolová, Milan Peroutka či Jan Bendig plnili dětská přání v podobě zážitků a děti potěšili svým zpěvem.

Podobné příspěvky

Na Fidlovačce je proklatě HORKO

Jaroslav Hauer

Nová akademie RockOpery Praha vás naučí zpívat

Šebík

Letošní MDA Ride odstartoval Laffita a nechyběla ani Zelenková

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady