Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje

Výstava fotografií na Hlavním nádraží

Hlavní nádraží v Praze ožije v první polovině prosince laickými fotografiemi dopravních staveb v České republice. Výstava na velkoformátových panelech ukáže nejúspěšnější snímky, které zasílali od července do září amatérští fotografové z celé země. Devatenáct fotek zachycuje stavby dopravní infrastruktury, které nejvíc zaujaly veřejnost. Cílem je vzbudit zájem lidí o dopravu u nás, zdůraznit její důležitost a seznámit je s novými projekty.

Výstava s názvem Najdi projekt OPD začala v úterý 4. a potrvá do 17. prosince 2018. Zájemci ji mohou shlédnout ve vestibulu Hlavního nádraží v Praze. Na deseti panelech se objeví devatenáct snímků, které zachytili fotografové v rámci vyhlášené soutěže. „Dopravní infrastrukturu vnímají mnozí z nás jako něco zcela všedního a samozřejmého. Proto jsem velmi rád, že jsou mezi námi lidé, kteří dokážou prostřednictvím svých fotografií zachytit také estetickou kvalitu dopravních staveb, které byly v posledních letech postaveny s podporou fondů Evropské unie,“ říká Ing. Tomáš Čoček, PhD., první náměstek ministra dopravy.

Fotografové zasílali jak barevné, tak černobílé digitální fotografie, které mohli i graficky upravit. Nejvíce účastníky soutěže zaujal projekt Prodloužení metra A Dejvice – Motol a Rekonstrukce zastřešení haly železniční stanice Praha hlavní nádraží. „Doprava se týká denně každého z nás a je to téma, které často diskutujeme a to ať už v pozitivním nebo negativním. Pravdou ale je, že v České republice je infastruktura na vysoké úrovni. To nám často dojede až po návštěvě jiných zemí, kde tomu tak není,“ říká producentka Olga Menzelová.

Výstavu pořádá Řídicí orgán Operačního programu Doprava (ŘO OPD) – nejvýznamnější zdroj prostředků pro financování dopravní infrastruktury v České republice.

Podobné příspěvky

Novinky letošního jara v Hasičské vzájemné pojišťovně, a.s.

Jaroslav Hauer

Praha bude mít tržnici světového formátu

Afri

Filip Blažek jako moderátor nové soutěže A je to naše!

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady