Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůNovinky Pražského ZpravodajeVysoká škola kreativní komunikace se stává centrem tvůrčích aktivit

Vysoká škola kreativní komunikace se stává centrem tvůrčích aktivit

Vysoká škola kreativní komunikace se stává centrem tvůrčích aktivit

Na pražské Pankráci byla 8. 11. oficiálně otevřena nová Vysoká škola kreativní komunikace. Oficiální část programu, kterou navštívila řada významných hostů, kteří školu od počátku podporovali, doplnila studentská akce: série autorských čtení, autogramiád, kreativních workshopů a soutěží. Po dvouměsíčním fungování školy se hosté na vlastní oči přesvědčili, že VŠKK je plná života a nápadů, které zdaleka nekončí před modrými dveřmi budovy. Mohli si prohlédnout moderní ateliéry fotografie, grafiky, animace a trikových efektů, navštívit dílny kreativního psaní, podívat se na první výsledky autorské tvorby všech oborů.

vysoka-skola-kreativni-komunikace-lidi

Zástupce starosty MČ Praha 4 Mgr. Lukáš Zicha, Ing. Jiří Mikeš (bývalý předseda AKA), Starosta MČ Praha 4 Mgr. Petr Štěpánek CSc, rektorka školy Mgr. Markéta Kořená Ph.D., jednatel školy MgA. Ondřej Štěpánek, kvestorka školy Ing. Monika Hrubešová, radní Prahy 4 Ing. Jaroslav Míth, jednatel školy Michal Štěpánek

VŠKK propojuje slovesné a vizuální umění s praktickým provozem reklamních agentur, grafických studií, vydavatelských firem a mediálních institucí. Svým studentům zprostředkovává nejen kvalitní vzdělání, ale také praktické zkušenosti již během studia. V oborech Fotografie a audiovize, Grafický a mediální design, Animace a vizuální efekty a Tvůrčí psaní vyučují spisovatelé, odborníci a profesionálové, jakými jsou Arnošt Goldflam, Michal Horáček, Marián Beneš, Petr Vlasák, Aurel Klimt a mnozí další. Studenti, kteří školu absolvují, získají široký rozhled v řadě odvětvích a najdou uplatnění jako textaři, novináři, PR pracovníci, moderátoři, scenáristé, grafici, designéři, fotografové, filmaři, animátoři nebo trikaři.

skola praha 4VŠKK staví na zkušenosti severských a britských škol, které vychovávají studenty pro práci v mediální a reklamní sféře, ale staví i na domácí tradici. V oblasti vizuální a reklamní tvorby navazuje na dědictví školy Michael, kterou založil v roce 1994 spisovatel a reklamní tvůrce Zdeněk Štěpánek. V oboru Literární tvorba těží ze zkušeností pedagogů bývalé Literární akademie Josefa Škvoreckého. V současné době je to jediná vysoká škola v České republice, která poskytuje soustavné vzdělání v oblasti tvůrčího psaní.

Tato škola naplňuje své ambice stát se atraktivním centrem vzdělávacích a tvůrčích aktivit – nejen v rámci Prahy 4. Vytváří inspirativní prostředí, ve kterém se potkávají lidé se zájmem o literaturu, vizuální umění a reklamní tvorbu. Nabízí rovněž kurzy pro veřejnost, které korespondují s kreativními předměty vyučovanými na škole a pokrývají všechny věkové kategorie včetně seniorů a dětí. V kurzech psaní detektivky, rodinné kroniky či povídky, kurzech animace, grafiky a kresby mohou návštěvníci rozvíjet svůj talent, rozšířit své profesní dovednosti, nebo prostě jen plnohodnotně strávit volný čas.

vysoka-skola-kreativni-komunikace-mistnost

Facebook komentáře

Sdílejte články