Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje

Vánoční benefiční večírek pro Helppes

V restauraci Černý kohout, která se nedávno blýskla v pořadu Ano, šéfová se konal již 2. ročník benefičního vánočního večírku pro Helppes. A večírek to byl opravdu velmi příjemný, protože bez nároku na honorář dorazila například skupina Koule, která přítomné rozparádila nejen pěvecko – tanečním kankánem, kdy do tance zapojila i přítomné diváky. Ze tří zpěvaček prostorově objemnějších dorazily pouze 2, protože třetí zpěvačku odvezla záchranka do nemocnice. Po rozdováděných Koulích se mikrofonu ujala zpěvačka a herečka Světlana Nálepková, která naopak zpěvačku zklidnila 2 francouzskými šansony, přitom jeden přednesla ve francouzštině a druhý rodnou češtinou a po svém vystoupení spěchala na další vystoupení na Žofín.

Po pěvecké části se divákům představila nezisková organizace Helppes se svými psími svěřenci v jejich vystoupením, včele s jejich ředitelkou Zuzanou Daušovou.

Na vánoční show dorazil i baletní mistr, herec a zpěvák Vlastimil Harapes, který zazpíval dva songy z divadla Semafor, kde v současné době vystupuje. Po bývalém tanečníkovi nastoupila mladá krev a to v podání Elišky Mrázové (Elis), která se svým nezbytným ukulele zazpívala nejen svůj megahit Shubidu, ale i vánoční koledu Tichá noc.

Mladou zpěvačku Elis vystřídal zpěvák a producent a ten večer i moderátor Martin France, který doslova roztančil všechny přítomné diváky, včetně jeho některých pěveckých kolegů. Dokonce se během jeho vystoupení za ním objevilo taneční duo z řad diváků, kteří byli už hodně veselí a hraví a Martina málem smetli z improvizovaného podia.

Poté diváky potěšila svými gospelovými songy Leona Gyongyossi a pozvala zároveň na další gospelový koncert v této restauraci s pravým černošským gospelem.

A jako poslední z interpretů vystoupila malá Magda Malá, s ovšem velikánským hlasem. Zazpívala nejen draculovský hit „Jsi můj pán“, ale též vánoční koledy a na poslední z nich vyzvala i své kolegy a odvážné přítomné diváky, aby si sní koledu „Narodil se Kristuspán“ zazpívali. A tak došlo i na sborové zpívání. A během tohoto svého vystoupení Malá prozradila, že byla do Martina France velmi dlouho zamilovaná, když spolu navštěvovali Muzikálovou školu Petra Novotného, což byl pro Franceho trochu šok, protože o tom nevěděl.

Po skončení koncertu pozval majitel restaurace Milan Harajda interprety na malé pohoštění a pronesl, že se těší na nějaký další takovýto počin právě u nich.

Podobné příspěvky

Vánoční trhy v centru Prahy jsou inspirovány pohádkovými motivy

Afri

Pražská AK Markéta vstoupila do úvodu extraligy družstev prvním místem

Eliška Rybenská

Charitativní galavečer nadačního fondu „Naděje Cabo Verde” pořádá modelka Monica Sofia ze svých vlastních prostředků

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady