Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje Sport

Klusáci na startu již 13. a 20. dubna ve Velké Chuchli

    V jarním měsíci dubnu se klusácké dostihy na Dostihovém závodišti ve Velké Chuchli konají dokonce dvakrát, 13. 4. a 20.4. 2019

Zahajovací dostihový den s tradiční Dubnovou cenou prověří připravenost našich dostihových klusáků na novou sezónu, hlavní dostihy budou dva.

Prvním je Dubnová cena hlavního města Prahy jako srovnávací dostih koní první a druhé výkonnostní kategorie startovaný z met, tedy z rozdílné vzdálenosti pro jednotlivé účastníky.

Druhým vrcholem bude úvodní díl seriálu dostihů pro francouzské klusáky Trotteur Francais sponzorovaný vrcholnou francouzskou klusáckou autoritou LeTrot v Paříži. Pojmenování hlavního dostihu je výrazem poděkování pořadatele České klusácké asociace Hlavnímu městu Praha, které poskytlo tomuto sportu již čtvrtým rokem finanční podporu zásadního významu – bez ní by nebylo možné klusáckou dostihovou sezónu v Praze vůbec uspořádat.

Na programu dne je pak ještě pět dalších dostihů, tradičně bývají o prvním dostihovém dni sezóny zajímavě a početně obsazené. Další dostihové sobotě 20.4. vévodí první díl seriálu dostihů pro naše nejlepší klusáky, tradičně pojmenovaného Zlatý okruh hlavního města Prahy, a pokračiovat bude také série francouzských dostihů Trotteur Francais.

    Zpestřením dostihového dne jsou atraktivní sázky na doběhy dostihů s lákavými sázkovými kurzy. Návštěvníkům i účastníkům bude k dispozici nově zrekonstruovaná restaurace v 1.patře tribuny.

    Začátek klusáckých dostihových sobot je v dubnu ve 14 h a samozřejmostí je vstup zdarma.  Více se dozvíte na webové stránce České klusácké asociace, www.czetra.cz.

(hp)

Cenu Pražského zpravodaje předával vítězi Hayato Okamura

Podobné příspěvky

Tři králové se těšili obrovské pozornosti veřejnosti

Jaroslav Hauer

UBER – nejlevnější smluvní doprava v Praze

Afri

Eva Samková zahájila výstavu Olympijské století

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady