Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůNovinky Pražského ZpravodajeKlusáci na startu již 13. a 20. dubna ve Velké Chuchli

Klusáci na startu již 13. a 20. dubna ve Velké Chuchli

Klusáci na startu již 13. a 20. dubna ve Velké Chuchli

    V jarním měsíci dubnu se klusácké dostihy na Dostihovém závodišti ve Velké Chuchli konají dokonce dvakrát, 13. 4. a 20.4. 2019

Zahajovací dostihový den s tradiční Dubnovou cenou prověří připravenost našich dostihových klusáků na novou sezónu, hlavní dostihy budou dva.

Prvním je Dubnová cena hlavního města Prahy jako srovnávací dostih koní první a druhé výkonnostní kategorie startovaný z met, tedy z rozdílné vzdálenosti pro jednotlivé účastníky.

Druhým vrcholem bude úvodní díl seriálu dostihů pro francouzské klusáky Trotteur Francais sponzorovaný vrcholnou francouzskou klusáckou autoritou LeTrot v Paříži. Pojmenování hlavního dostihu je výrazem poděkování pořadatele České klusácké asociace Hlavnímu městu Praha, které poskytlo tomuto sportu již čtvrtým rokem finanční podporu zásadního významu – bez ní by nebylo možné klusáckou dostihovou sezónu v Praze vůbec uspořádat.

Na programu dne je pak ještě pět dalších dostihů, tradičně bývají o prvním dostihovém dni sezóny zajímavě a početně obsazené. Další dostihové sobotě 20.4. vévodí první díl seriálu dostihů pro naše nejlepší klusáky, tradičně pojmenovaného Zlatý okruh hlavního města Prahy, a pokračiovat bude také série francouzských dostihů Trotteur Francais.

    Zpestřením dostihového dne jsou atraktivní sázky na doběhy dostihů s lákavými sázkovými kurzy. Návštěvníkům i účastníkům bude k dispozici nově zrekonstruovaná restaurace v 1.patře tribuny.

    Začátek klusáckých dostihových sobot je v dubnu ve 14 h a samozřejmostí je vstup zdarma.  Více se dozvíte na webové stránce České klusácké asociace, www.czetra.cz.

(hp)

Cenu Pražského zpravodaje předával vítězi Hayato Okamura

Facebook komentáře