Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje

Struny dětem v polovině října rozehrají pestrý svět umění

Praha, 10. října 2016 Když si múzy hrají – s tímto podtitulem vstupuje v půli října oblíbená akce Struny dětem do svého sedmého ročníku. Program nabídne od 14. do 16. října na padesát představení, koncertů, výtvarných dílniček, kreativních workshopů a hravých zón. To vše s jediným cílem: Ukázat dětem pestrý svět umění i dalších zajímavých oborů, nabídnout jim možnost vyzkoušet si svoji šikovnost a nadání pro nejrůznější činnosti a podpořit fantazii. Prostě zahrát si s múzami a zařadit svět umění mezi nenahraditelné oblíbence. Na teenagery pamatuje i letos programová řada Teens.

 

Mezi těmi, kteří to s múzami i dětmi pořádně roztočí, najdeme Beatu Hlavenkovou, Lenku Dusilovou, Ivana Trojana, Milana Caise, En.drua, Ondřeje Rumla, Annu Polívkovou, Lenu Yellow, Jitku Šuranskou, Žofii Dařbujánovou s kapelou Mydy Rabycad či mladého klavírního virtuosa Martina Chudadu. Pestrý program se bude odehrávat tradičně v Divadle Minor a již podruhé také v Novoměstské radnici. Ožije i automobilů zbavená Vodičkova ulice na trase mezi oběma centry dovádění múz.

Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz.

 Mezi děti zavítá řada hravých mistrů svého oboru: Po loňském úspěchu se do Minoru vrací autorský projekt Beaty Hlavenkové podle audioknihy Pišlici Filipa Rychlebského. Číst bude Ivan Trojan, zpívat Milan Cais, Lenka Dusilová, Petr Ostrouchov a Beata Hlavenková. V jednom kole bude i nežánrový beatboxer En.dru, patron Teens programu, který si ke spolupráci na Open Micu a Džemování pozval mimo jiné vynikajícího jazzového pianistu Víta Křišťana (držitele titulu pianista roku 2016) a talentovanou vycházející hvězdu Sisu Fehérovou. Jako host se na Džemování představí Magda Sirschová, uhrančivá interpretka loňského Open Micu.

Mydydětidětem, tak se jmenuje koncertní set kapely, která letos stihla zahrát na legendárním festivalu v Glastonbury: zakládající kvartet Mydy Rabycad vystoupí veden nekompromisně energickou rusovláskou Žofií Dařbujánovou. Ondřej Ruml zazpívá nesmrtelné písničky Jaroslava Ježka a dvojice V+W, doprovodí jej skvělý Matej Benko Quintet. Mladý klavírní virtuos Martin Chudada si jako hosta pozve Beatu Hlavenkovou a společně pokoří žánrové bariery. Lena Yellow, zpěvačka známé vokální skupiny YellowSisters a Mateřské.com, přichází se svým sólovým projektem, na kterém se podílí skladatel a pianista Tomáš Sýkora. Zahrát a zazpívat si děti budou moci s houslistkou a zpěvačkou Jitkou Šuranskou a mandolinistou Martinem Krajíčkem, Anna Polívková s Michalem Kurtišem, nezapomenutelní vítězové StarDance z roku 2013, budou průvodci světem tance.

truny dětem se konají pod záštitou radního pro kulturu hl. m. Prahy Jana Wolfa a starostky MČ Praha 2 Jany Černochové. TZ/ foto místní kultura

Podobné příspěvky

Support Lesbiens se na podzim chystají do klubů

Šebík

Zlatý volant 2019. Dorazí i RALF SCHUMACHER

Jaroslav Hauer

Úspěšné odchovy zoborožců a dvojzoborožců v ZOO Praha

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady