Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůNovinky Pražského ZpravodajeSedmý ročník konference Pride Business Forum

Sedmý ročník konference Pride Business Forum

Sedmý ročník konference Pride Business Forum

Dnes, tj. 16. června proběhl v pražském hotelu Hilton již sedmý ročník konference Pride Business Forum, která se věnuje LGBT rovnosti ve firmách.  Výzkum, který proběhl v souvislosti s konferencí Pride Business Forum, ukázal, že v posledních letech došlo k pozitivnímu posunu postavení LGBT zaměstnanců v ČR – a to i díky aktivitám, které se za sedm let konání iniciativy Pride Business Forum uskutečnily.

V ČR je zřejmá vyšší podpora individuálních potřeb zaměstnanců

„Je zřejmé, že téma LGBT se daří prosazovat v souvislosti s tím, jak si obecně firmy uvědomují potřebu vyšší podpory diverzity. Současná situace na trhu práce vede zaměstnavatele k tomu, že více přemýšlejí o individuálních potřebách potenciálních i stávajících zaměstnanců,” Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost. LGBT zaměstnanci a zaměstnankyně oceňují vstřícný postoj firem k nim a je to pro ně jedním k klíčových faktorů při posuzování možností uplatnění na trhu práce. Pro 70 % z nich je při hledání nového zaměstnání relevantní či důležité, zda zaměstnavatel diverzitu na pracovišti otevřeně podporuje.

Mění se atmosféra na pracovišti

Také jejich vnímání své pozice v zaměstnání se oproti situaci v posledních několika letech významně mění. Zatímco v roce 2013 prožilo před kolegy coming-out 14 % LGBT zaměstnanců, dnes je to 19 %. Celková atmosféra na pracovišti se vůči LGBT zaměstnancům rovněž mění. Zcela liberální je pro 45 % z nich (v roce 2013 to bylo 34 %), jako převážně pozitivní ji dnes vnímá 31 % (oproti 29 % v roce 2013).  Na druhou stranu paradoxně vzrostl počet lidí, kteří se na pracovišti přece jen museli vyrovnávat s diskriminací. Ano odpovědělo 18 % dotázaných (oproti 15 % v roce 2013). „Toto číslo souvisí i s tím, jak roste počet lidí, které se nebojí v zaměstnání přihlásit ke své LGBT orientaci. To, že roste počet zaměstnanců, kteří se i v zaměstnání nebojí přihlásit k tomu, kým opravdu jsou a neoddělují svůj soukromý a pracovní život, považuji za pozitivní,” podotýká Czeslaw Walek, předseda Prague Pride.TZ/M. Kříž

Facebook komentáře

Sdílejte články