Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje Zdraví Životní styl

Proslulé lázně, které chtěl kupovat i Baťa, lákají na zajímavě strávený přelom roku i akce s celebritami.

Silvestr je obdobím, kdy mnozí hledají možnost, jak netradičně přelom roku strávit. Pokud nechcete zůstat doma za pecí nebo Nový rok vítat zrovna na některém z náměstí, pak se rozhodně vydejte do proslulých Lázní Kostelec u Zlína, kde se léči hlavně pohybové ústrojí a kožní potíže, a které chtěl kdysi kupovat i Tomáš Baťa.

Kostelecké Lázně jsou v poslední době proslulé nejenom bezkonkurenční nabídkou léčebných procedůr, ale i skvělou péči, servisem a přístupem ke klientům. A Silvestr strávený právě tady bude zcela jistě nezapomenutelným zážitkem.

“Ať už pro zamilované páry, celé rodiny, nebo skupinku přátel máme opravdu co nabídnout. Počítat můžete s ubytováním, polopenzí, svátečním večerem u cimbálu, degustací vín, silvestrovským celovečerním teplým i studeným rautem, ohňostrojem a nebude chybět ani novoroční odjezdová zelňačka,” láká na čas strávený v lázních Jiří Fádler.

Lázně Kostelec neslouží jen jako centrum léčby, ale i jako relaxační a wellness prostor, kam si můžete zajet jen tak odpočinout a načerpat sil. “Pro nás je důležitý každý host, ať už se jede léčit, nebo jen tak odpočívat. A pokud se rozhodnete přijet k nám v tomto roce a odjet v příštím, bude to i pro nás velká čest,” naráží tak manažer zařízení Jiří Fádler na to, že strávit přechod starého a nového roku zde, je dobrý nápad na to, jak si po svátcích přijet užít trochu klidu, ale i zábavy.

Do této destinace se učí jezdit i známé osobnosti, které zde stráví jednu či více nocí. V příštím roce se zde kromě jiného uskuteční i pár představení ve formě talk show, a tak zde o známé osobnosti nebude nouze…

“Velmi se na to těšíme a věříme, že i pro naše hosty to bude zajímavým zpestřením. Vždyť odjakživa patřilo lázeňství s kulturou a osobnostim, které se v ní pohybují, k sobě,” dodal Jiří Fádler.

Historie Lázní Kostelec sahá do období před 276 lety a od té doby prošly mnoha proměnami. Ve třicátých letech minulého století projevil zájem o jejich koupi dokonce Tomáš Baťa, ale hraběnka Charlotta Seilernová prodej zatvrzele odmítala. Následně byly lázně během 2. světové války značně poškozeny, a po roce 1945 zestátněny. Stačilo málo a byly zcela zničeny. Později je sice bývalý režim zachoval jako rekreační středisko pro Vítkovické železárny, vybudoval na tehdejší dobu luxusní hotel, nicméně smysl místa pozbývaly a byl jim odejmut statut lázeňské péče. Jejich původní smysl se začal znovu naplňovat před dvaceti lety.

Od té doby se zde znovu a velmi úspěšně léčí bolesti kloubů, zad nebo krční páteře, ale také mimokloubní revmatismus a další onemocnění.

Podobné příspěvky

Scfi muzikál „Ray Bradbury´S 2116“ bude mít světovou premiéru v Praze

Jaroslav Hauer

Láska i ručičky vah přenáší: příběhy slavných baculek a jejich pohublých partnerů

Afri

Druhou českou institucí zařazenou do proslulé anglické edice Director’sChoice je Západočeská galerie vPlzni

Petr Ondrášek

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady