Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje Tiskové Zprávy Vesmír

Pražské hvězdárny a planetárium po 40 letech v novém

Štefánikova hvězdárna, Hvězdárna Ďáblice a Planetárium Praha – tři subjekty, které se nově stávají součástí jediné platformy jménem Planetum. Cílem sjednocení není jen zastřešení pražských hvězdáren a planetária, ale také jejich modernizace a změna jejich vnímání veřejností.  Díky tomu bude v Praze existovat platforma s nejširším portfoliem služeb spojených s vesmírem, astronomií a kosmonautikou.

„Jsme velice rádi, že můžeme představit nový koncept Planetum, který přiblíží vesmír široké veřejnosti. Modernizací i novou podobou chceme hvězdárny a planetárium prezentovat jako moderní instituce spojující kulturu, zábavu a vzdělání,“ říká Jakub Rozehnal, ředitel Hvězdárny a planetária hlavního města Prahy.

Blíž dospělým i dětem

Hvězdárny a Planetárium hlavního města Prahy, které jsou nyní nově sdruženy pod jednotný název Planetum, se dočkají nového loga i vizuálů. „Při tvorbě nové podoby vizuálů jsme se drželi čistých linií a co nejjednoduššího grafického stylu. Spojitost s vesmírem jasně naznačuje nejen název Planetum, ale i logo. Jeho hlavním symbolem je prstenec v písmenu e, který je typický hned pro několik planet,“ říká marketing manažerka platformy Planetum Dominika Šimoňaková. Za novou identitou Planetum stojí Dialogue Consultancy, na grafice se podíleli Kitchen Branding a Creative Director Matija Vujovic. A nejde jen o změnu názvu a loga. Cílem je celková modernizace a touha přiblížit se dospělým i dětem, zvýšit vnímání hvězdáren i planetária jako moderních zábavně vzdělávacích institucí, které mají co nabídnout nejen školám, ale stanou se i oblíbeným cílem rodinných výletů. „Nechceme jen předávat fakta a strohé informace, rádi bychom návštěvníky nadchli a inspirovali. Chceme ukázat, že vesmír je plný zajímavostí, dobrodružství a že je to místo plné zábavy,“ vysvětluje Šimoňaková.

Vesmírná zábava pro celou rodinu

Planetum nabízí chytrou vesmírnou zábavu – sledování planet, hvězd, Slunce, Měsíce a vesmírných objektů, návštěvu výstav, komentovaných prohlídek a filmů, interakci s vesmírem prostřednictvím nejrůznějších trenažerů a simulátorů, na kterých se návštěvníci mohou plně vžít do kůže astronauta či astronoma. „Planetum má jediné poslání – přenést touhu po poznání a vzrušující proces odhalování tajů vesmíru na širokou veřejnost,“ doplňuje Dominika Šimoňaková. Za jeho chodem stojí uznávaní odborníci, kteří své znalosti i vědomosti sdílí s návštěvníky. Sjednocením Štefánikovy hvězdárny, Hvězdárny Ďáblice a Planetária Praha vznikla v České republice platforma s nejširším portfoliem služeb spojených s vesmírem, kulturou a zábavou.

www.planetarium.cz

Štefánikova hvězdárna
Simulátory
Výstava
Planetum

Podobné příspěvky

U Adrieny a Luďka Sobotových společné snídaně nehrozí

Šebík

OKStrana s partnery ze strany Zdravého rozumu a Patrioty připravuje mezinárodní konferenci O střetu kultur v pražském TOP hotelu 19. 10. v 10hod.

Afri

Meziroční objem exportu vzrostl u 43% exportních firem

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady