Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje Politika Události

Politický proces pokračuje! Trestají občany za politické nápisy na ulici

Absurdní divadlo politického procesu proti politickým aktivistům z roku 2012  pokračovalo 19.5. v budově Obvodního soudu pro Prahu 1. Co tito „zločinci“ podle obžaloby provedli? V létě 2012  na ulici vápnem psali politické nápisy, protestující proti poměrům v České republice.

Připomeňme, že se jednalo o dobu, kdy tehdejší Nečasova vláda prováděla asociální reformy, které mnoho lidí srazily až na dno, v době, kdy si peníze na lidské bídě mastila exekutorsko-lichvářsko-právnická lobby a katolická církev si prosadila dalekosáhlé restituce, které jí ze státního rozpočtu obdarovávaly nesmírným majetkem, který jí podle jejích tvrzení „právem patřil“ (a pak jí byl „neprávem ukraden“).

„Zločinní pachatelé“, ve skutečnosti političtí aktivisté, kteří byli nespokojeni s politickou vlády, si dovolili na ulici psát takováto hesla:  „Politické strany pracovníci pro mafii“, „Klausem šířený podvod“, „Stop restituci, církevní restituce=tunel“, a určitě by to nemuseli dělat, kdyby podobné názory mohly zaznívat i v hlavních médiích, které si nota bene občané sami platí a mají tedy sloužit k reprezentování  názorů národa, a ne jejich cenzurování a vysmívání se jim a pohrdání jimi.

Ovšemže! Právní systém oficiálně netvrdí, že aktivisty stíhá za projevené názory, že v tomto evidentně politickém procesu se nejedná o trest za veřejné propagování nepohodlných názorů, ale, a nyní se čtenáři raději něčeho podrž, protože ZPŮSOBILI SVÝMI NÁPISY ŠKODU VE VÝŠI OKOLO 100 000 Kč, a tudíž jako trest jim napařil tutu „škodu“ zaplatit. Jak mazaní právníci vymysleli toto obvinění a tuto „škodu“?

Jakýsi pán na stavebním odboru Městské části Praha 1 dal prý ústní pokyn komusi v Dopravním podniku hl. m. Prahy, aby tyto nápisy „vyčistil“, a Dopravní podnik to briskně provedl  a  vyčíslil své náklady na výši 100 000, které nyní požaduje po aktivistech.

A proč peníze chce po aktivistech, a ne po onom pánovi ze stavebního odboru Městské části  Prahy 1? A proč to vůbec nechal vyčistit, když se občané – vlastníci oněch veřejných prostor, rozhodli tyto prostory využít k pro svůj důstojný a svobodný život tak vrchovatě důležité věci, jako je projevení vlastního názoru, nota bene protestu proti tomu, co považovali za páchání zločinů, když oficiální a velká média tyto jejich názory ignorovala a napopak propagovala páchání tak zvaných reforem ? Nápisy aktivistů tak byly de facto veřejným oznámením trestnýc činů, kterých se dopouštěli politici na občanech – a nyní mají být za toto sankcionováni?

Zástupce obžalovaných Lojza  Hlásenský to také u soudu jasně řekl v reakci na neustálé omílání slov „způsobili škodu“ jak ze strany právničky zastupující žalobce i soudkyně: KOMU způsobili „škodu“? Vždyť  my občané jsme vlastníci oněch veřejných prostor, na které byly nápisy činěny! Jak je možné, že náš správce, kterým je Dopravní podnik hl. m. Prahy, nás jako vlastníky těchto majetků, které jsme navíc využili k realizaci našeho nejzákladnějšího ústavního práva zaručujícího občanům právo na svobodu názoru,  žaluje a dokonce chce zaplatit jakousi „pokutu“?

Je to dobře pojatý argument, který obnažil podstatu celé otázky v její nejúplnější nahosti. Připomeňme, že podobná linie úvah je platná  i na nehorázné pokuty, které Dopravní podnik hl. m. Prahy, ale i další instituce v zemi, patřící občanům, jako třeba České dráhy, napařují občanům, takže nejsou výjimkou, že čtyři jízdy na černo vyjdou dopadeného „zločince“ na stovky tisíc Kč.

Lojza Hlásenský bojuje za právo občanů na svobodné vyjadřování názorů téměř 27 let po tak zvané sametové revoluci

Lojza Hlásenský opakoval svůj požadavek, aby k soudu byl předvolán onen pán ze stavebního odboru městské části  Prahy 1, na jehož žádost Dopravní podnik podnikl onu ničitelskou akci, aby vysvětlil, proč to udělal a kdo mu k tomu dal jakékoliv oprávnění. Jelikož soudkyně se k žádosti stavěla liknavě, podal protest proti podjatosti soudce. Absurdní fraška, která je parodií na svobodu slova, tak bude mít své další pokračování. Pražský zpravodaj bude případ jako dosud bedlivě sledovat.

Luděk Toman

Podobné příspěvky

Luxus na dosah ….. To je MORELO

Jaroslav Hauer

Kardinál Dominik Duka požehnal novému hasičskému vozu

Afri

“Crafty Cockney” otevírá 6 000 m2 zrekonstruovaných prostor v budově Praha City Center

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady