Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Novinky Pražského Zpravodaje

Lime vysílá do pražských ulic elektrická cargo kola, zvýší efektivitu patrolerů v centru města

Praha

Společnost Lime v centru Prahy nasazuje nová elektrická cargo kola. Tým firmy, který se stará o servis koloběžek a jejich správné rozmístění, se tak po centru města bude moci pohybovat ještě pružněji, a navíc zcela bez emisí. Cargo kola Lime vnímá jako nejvhodnější možný prostředek pro převoz koloběžek v samotném jádru města a pro jejich nasazení se firma rozhodla i v důsledku diskuzí se zástupci města a s experty na udržitelnou mobilitu i městkou logistiku.

Provoz Limu v Praze zahrnuje každodenní sběr koloběžek k nabíjení, jejich pravidelný servis a také redistribuci tak, aby byly vždy správně zaparkované v místech, kde jsou potřeba, a zároveň aby se nikde nehromadily. Tento servis společnost Lime nově zajistí ještě efektivněji a ekologičtěji, a to díky nasazení bezemisních elektrických cargo kol, z nichž každé uveze 10 koloběžek najednou.

O zajištění spolehlivého fungování služby Lime a udržení pořádku v ulicích se denně starají tzv. „patroleři“ (pochůzkáři) firmy. Patroleři, pokrývající širší centrum města, mají kromě udržování pořádku na starosti také osvětu a uživatelům koloběžek připomínají pravidla bezpečné jízdy s ohledem na všechny ostatní účastníky provozu. Právě patrolerům nová cargo kola umožní být ještě flexibilnější a operativně reagovat na potřeby spojené s provozem koloběžek.

Zapojení cargo kol je součástí globální strategie Limu s cílem maximálním způsobem snižovat ekologický dopad provozu koloběžek, přinášet do měst udržitelný způsob přepravy a pomoci tak metropolím řešit mnohdy neudržitelnou dopravní situaci. „Udržitelnost je základním posláním Limu a průběžně podnikáme kroky k dalšímu snižování dopadu našeho podnikání na životní prostředí. Zefektivňujeme dobíjení koloběžek, pracujeme na napájení našich koloběžek 100% obnovitelnou energií a zdokonalujeme systém oprav, díky čemuž se nám daří významně prodlužovat životnost našich produktů,“ popisuje za společnost Lime provozní manažer Ondřej Široký.

O společnosti Lime:

Lime je součástí městského života v Evropě. Od Paříže, přes Vídeň, Berlín a Prahu až po Budapešť způsobuje revoluci v městské přepravě a díky udržitelným prostředkům přepravy sbližuje lidi s jejich okolím. Společnost úzce spolupracuje s komunitami i zástupci měst v Evropě, aby vytvořila novou kulturu sdílené přepravy a poskytla řešení pro výzvy spojené se životem ve městě. Lime je aktivní již ve 44 městech, v 17 evropských zemích. Více na www.li.me.

 

 

Praha

Podobné příspěvky

Rock, punk, hardcore

Šebík

Pohádka nebo drama? Zamyšlení Martina Patřičného

Redakce

Co stojí za touhou vypadat jako Barbie?

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady