Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůNovinky Pražského ZpravodajeLasery a CNC stroje pomáhají podnikatelům i v hobby oblasti obstát v konkurenci

Lasery a CNC stroje pomáhají podnikatelům i v hobby oblasti obstát v konkurenci

Lasery a CNC stroje pomáhají podnikatelům i v hobby oblasti obstát v konkurenci

S nárůstem automatizace ve všech oblastech lidského podnikání se i tradiční řemesla, jako zámečnictví, rytectví, obuvnictví, šperkařství, hobby segment, výroba kartonových přání nebo práce reklamních agentur modernizují. Obstát v konkurenci společně s velkými zahraničními korporacemi je obtížné především s ohledem na politiku těchto gigantů, která se přizpůsobila nákupnímu chování zákazníků. Z obrovských zakázek se i tyto podniky zaměřují na menší, individuální přání a potřeby jednotlivců.  Dohnat tylo firmy, které nepřerušily své provozy a mají desetiletou tradici, a tedy i postupný vývoj, včetně investic se zdá být nelehký úkol. Společnost 4ISP má ve své nabídce v centru EURAZIO pomoc i pro tyto drobné řemeslníky. Díky strojům, které jim sestaví a připraví na míru za velice rozumných podmínek se i jejich služby mohou stát konkurenceschopné. A hlavně jejich podnikání udržitelné. Každý podnikatel, nebo osoba výdělečně činná se může kdykoli, lépe po předchozím objednání v prodejním a předváděcím centru EURAZIO přijet podívat na lasery a CNC stroje. Ty jsou zde připraveny pro své předvedení a vyzkoušení vlastních materiálů a aplikací jednotlivých společností. Lasery lze využít v nepřeberném množství oblastí na všechny druhy materiálů od kovů, přes sklo, kartony až po textil.

„Lasery řežou, značí, popisují i kreslí, a to jak na plechy, trubky, překližky, textil, koženku, koberce, akrylát, polystyren, tak i pěnové materiály,“ uvádí Ing. Dagmar Smrčinová, Ph.D., marketingová a projektová ředitelka centra EURAZIO. „Při své práci je využívají například šperkaři na náhrdelníky, prsteny, přívěsky, památeční fotografie, vystýlky a krabičky. 3D tisky je využívají na dodatečné značení dílů. Reklamní agentury pracují s lasery při značení log na propisky, vizitkovníky, lahve na pití, hrnky, skleničky. Dále při výrobě světelných reklam z akrylátu nebo na výrobu dárkových předmětů s věnováním na mobil, hodinky, kávovar, lahev na pití. Výrobci dárkového zboží na vánoční ozdoby, betlémy, vařečky, hodiny, sedáky nebo třeba dřevěné mandaly. Použít je lze na řezaná přání, dárkové karty pro malo i velkosériovou výrobu nebo výrobu stojanů, stolků, držáků na letáky,“ dodává Dagmar Smrčinová.
Tvůrčí dílny a hračkářský průmysl využívá lasery na šablony, přání, dekorace, omalovánky, střihy, dřevěné hračky, puzzle, houpací koně. V automotivu i jinde například na výrobu těsnění do motorů, vložek do filtrů, povlaků na autosedačky, koberečků, polstrování, interiérových panelů a desek, popruhů a doplňkové výbavy pro motorkáře i automobilisty, značení krystalů zirkonu pro speciální design interiérů aut.

V EURAZIO jsou k vidění základní typy vláknových řezacích laserů na řezání kovů, kombinované stroje pro trubkové a plošné řezání kovu, trubkové řezací stroje pro velmi malé i velmi velké průměry kovových materiálů, značkovací lasery s automatickými podavači pro velkokapacitní výrobu, značkovací lasery pro velkoformátová značení. Škála strojů je široká, od strojů pro školy a hobby použití až po stroje pro průmyslovou výrobu.

Ukázka použití laseru:

 

Facebook komentáře

Sdílejte články