Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůNovinky Pražského ZpravodajeFestival “Benátská!”, festival, kde to žije

Festival “Benátská!”, festival, kde to žije

Festival “Benátská!”, festival, kde to žije

Festival Benátská! V Liberci v plném proudu

Benátská ! , je český hudební festival s dlouholetou tradicí. Akce konaná v severních Čechách (konkrétně ve sportovním areálu Vesec) si vysloužila přezdívku nejkrásnější český festival. V posledních letech je festival přezdíván i jako rodinný festival, protože se zde scházejí všechny věkové kategorie fanoušků, a to včetně rodin s dětmi .

Letošní  již 24 ročník  nabídne mimo vystoupení zpěváků a skupin také autogramiády, divadlo, diskotéku ,Bumber ball , 200 m dlouhou vodní skluzavku a nepřeberné množství stánků s jídlem a pitím. Též se zvětšila parkovací plocha .

V pátek ,kdy festival navštívil i Pražský zpravodaj, do areálu přišlo 18000 návštěvníků. Připomínáme, že z Prahy,  ze zastávky Černý Most jezdí do areálu a zpět autobusy. Pokladny otevřeny od 10 do 24 hod. Areál je otevřen až do brzkých ranních hodin.

Pro Vás ,kteří jste v pátek nemohli festival navštívit jsme připravili  fotoreportáž z odpoledního a večerního programu.

Tom Jones  Eva Farna  Anna K
TOM JONES                                EVA FARNÁ                                     ANNA K

Hlavní hvězdou pátečního dne byl šestasedmdesátiletý  britský zpěvák Tom Jones. V Liberci zazpíval klasické hity ,ale  i něco z posledních alb jako Spirit in the Room a Praise & Blame. Ze starších  diváci slyšeli písně jako It’s Not Unusual, What’s New Pussycat, Delilah, Green, Green Grass of Home, She’s a Lady či novější Sex Bomb. Baryton Toma Jonese si podmanil nejen britskou královnu ,ale i všechny návštěvníky areálu ve Vesci, kteří slavného tygra z Walesu odměňovali bouřlivým potleskem.

V odpoledních hodinách to doslova a do písmene rozjela na hlavní Stage Eva Farná s kapelou. Tu vystřídala Anna K ,se  kterou si diváci zpívali její hity .Po Tomu Jonesovi na pódium přišla skupina Olympic .

Festivalový večer pokračoval  od půlnoci  se skupinou Horký Slíže  a s druhou hodinou se pro páteční den na Gambrinus stage rozloučila skupina Krucipusk . Hvězdou Stage České televize byla  pražská metalová skupina Dymytry ,která se vyznačuje stylem Psy – Core.

TOM JONES

EVA FARNÁ

ANNA K


Uložit

Uložit

Uložit

Facebook komentáře

Sdílejte články