Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůNovinky Pražského ZpravodajeDEN ČESKÉ KULTURY V BĚLORUSKÉM MĚSTĚ VITEBSK

DEN ČESKÉ KULTURY V BĚLORUSKÉM MĚSTĚ VITEBSK

DEN ČESKÉ KULTURY V BĚLORUSKÉM MĚSTĚ VITEBSK

Den kultury ČR se konal v rámci jubilejního 25. ročníku mezinárodního festivalu SLOVANSKÝ BAZAR,
který je též nazýván Eurovizí Východu.
Cíl festivalu je  objev a podpora mladých talentů, propagace hudební kultury a umění,
interakce a dialogu mezi kulturami na světě.

vitěbsk dny kultury
Tento prestižní festival hostil kromě našich umělců i takové hvězdy jako je Michael Bolton, Thomas Anders , někdejšího zpěváka skupiny Modern Talking a i ruskou pěveckou legendu Allu Pugačevu. Dále v rámci zahajovacího večeru vystoupili Alexandrovci s Míšou Noskovou. Za Českou republiku letos soutěžila Michela Gemrotová v kategorii dospělých, v dětské kategorii Nela Žáková a filmovou kategorii zastupovala pohádka Zdeňka Trošky „Čertova nevěsta“. Jako porotce v dětské kategorii zasedl zpěvák David Deyl. Míša Gemrotová obsadila na festivalu ,který  pozdravil svým telegramem prezident České republiky Miloš Zeman 12 místo.

15 .července  proběhl ve zcela zaplněné budově Filharmonie  Den české kultury.

Nejdříve diváci shlédli  krátký film o České republice a pak už diváci viděli samotný program. Moderátor Vlasta Vébr představil publiku majitele pořádající agentury Josefa Čermáka a na úvod večera zahrál houslista Michael Hejč skladbu Vltava od Bedřicha Smetany.

Lidové písně za doprovodu cimbálovky LÁLIA zazpívala Daniela Magálová, představily se také muzikálové hvězdy Elis Ochmanová a Michaela Nosková Na Dni kultury ČR se představila i Zuzana Nová s Je Suis Malade, Olga Lounová s písničkou Optimista, soutěžící v dětské kategorii 11 letá Nela Žáková, Helena Hamplová s upravenou verzí Už nejsem volná, porotce dětské kategorie zpěvák David Deyl, Jarek Šimek, který byl v minulosti ve Vitebsku také jako soutěžící, tak i porotce a v závěru zpěvačka Hanna Pekhart.
Čestným hostem programu byla běloruská zpěvačka Olga Gorničar.
Večer uzavřela písnička Ta naše písnička česká, kterou si zazpívali  nejen  vystupující na podiu, ale i diváci v sále.

 

Facebook komentáře

Sdílejte články